Сьогодні від активістів Львова надійшла інформація про те, що Дмитра Загарію знімають з посади.

Про це на своїй сторінці у Фейсбуці повідомляє журналіст, громадський активіст, голова поліцейської комісії Вікторія Балицька, передає Корупція.Інфо

«На завтра (у суботу) його викликала голова Нацполіції. Є, звісно, кандидати на його посаду. В кулуарах називають Валерія Середу і Юрія Гладуна. Це інформація – неофіційна. Однак обставини цієї події є прикрими й тривожними. Відтак ми вирішили, що маємо поділитися тим, про що довідалися, з громадськістю», – йдеться у повідомленні.

Від моменту обрання мене головою поліцейської комісії я отримувала інформацію з різних джерел про те, що цей факт викликав величезне незадовлення в Міністерстві внутрішніх справ. Там це було настільки неочікувано і непрогнозовано, що викликало ментальний шок. Людина від громадськості очолила стратегічний колегіальний орган. При здоровому прагненні МВС змін та реформ, чистоти та прозорості процесів, це мало б стати приємною новиною. Але там очікували, що головою буде представник міністра. Але вийшло так як вийшло. І варто б прийняти та змиритися. Однак, ні!

d

Більше того, відповідальність за цю (мабуть, дуже невигідну для «високого начальства» судячи з реакції) подію якимось дивом поклали на начальника ГУНП Львівщини. Хоча він до голосування не мав жодного стосунку. Він лише проводив перше засідання згідно з наказом МВС №1631. Таємне голосування проводилося між 5-а членами поліцейської комісії (Володимир Марусяк, Владислав Дубина, Микола Величкович, Сергій Богданов та я). Двоє із них віддали за мою кандидатуру свої голоси. Дякую їм за довіру! Я не знаю, хто це.

Людям, чиє професійне буття роками проходить в форматі домовленостей та кулуарщини, а отже, тотального контролю, важко і болісно сприймати неформатні вчинки та нестандартні рішення. Чистий та прозорий процес викликає у них опір. А відчуття втрати контролю – лякає і викликає тривогу.

Рішення усунути з посади Д. Загарію, за нашою з колегами інформацією, пов’язане із цим фактом неконтрольованого ніким процесу (а отже, чистого) обрання голови поліцейської комісії. Львів з моменту народного обрання Д. Загарії на посаду весною 2014-го – для київського вищого керівництва як кістка в горлі. Причина, припускаю, – відсутність повного контролю і вплив (хоч і невеличкий) громадськості на буття поліції. Спроби звільнити Дмитра Загарію за два роки вже навіть важко підрахувати. І от, мабуть, остання крапля… Жаль, що для вас, Арсен Аваков, Хатія Деканоїдзе, «останньою краплею» стала подія, яка є наслідком Революції гідності.

Я не маю ілюзій, що наш з колегами пост у Фейсбуці щось змінить. Але я дотримуюся гасла, яке в 2014 році, до речі, прочитала в пості Арсена Авакова: «Делай то, что должен, и все образуется».

Він має сенс навіть у скороченому варіанті: роби, що повинен», – пише Вікторія Балицька.