Генпрокуратурою повідомлено про підозру колишньому начальнику Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області в організації незаконного затримання поліцейських патрульної поліції. Про це повідомляє  прес-службу ГПУ.

В прокуратурі зазначають, що що 11.09.2018 року Віталій Глуховеря, з метою уникнення його водієм відповідальності за скоєне адмінправопорушення, “натравив” спецпідрозділ КОРД на копів. Зазначається, що затримання супроводжувалося насиллям і було незаконним. Таким чином, екс-голова обласної поліції значно перевищив свої повноваження.

“Слідчими Центрального апарату Державного бюро розслідувань 23.08.2019 за погодженням з Генеральною прокуратурою України, на підставі зібраних доказів повідомлено про підозру колишньому начальнику Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 365, ч. 2 ст. 343, ч.3 ст. 27 ч. 2 ст. 28 ч. 3 ст. 371 КК України”, – повідомили в ГПУ.

Санкціями статей передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатись певною діяльністю на строк до 3 років.Нагадаємо,ще місяць тому президент України Володимир Зеленський вимагав звільнення глави Нацполіції в Дніпропетровській області Віталія Глуховері після оприлюднення інформації про використання спецпідрозділу КОРД проти патрульних, які зупинили його автомобіль.

“Попри всі спроби замовчати історію про затримання спецпризначенцями КОРД патрульних Нацполіції, які зупинили за порушення ПДР автівку начальника обласного управління МВС у Дніпровській області Віталія Глуховері, відео з подробицями огидного інциденту з’явилось у соцмережах та ЗМІ.

Воно шокує цинізмом поведінки представників старої еліти, які справді переконані, що вони разом зі своїм обслуговуючим персоналом живуть над законом. Переглянувши його, я спочатку не мав слів, навіть нецензурних. Але вони швидко знайшлися.

Я вимагаю від міністра внутрішніх справ пана Арсена Авакова негайного звільнення громадянина Глуховері з обійманої посади, а від голови ДБР пана Романа Труби чекаю швидкого та безкомпромісного розслідування за оприлюдненими фактами”, – написав  тоді Зеленський.

Президент також попередив усіх чиновників, що “часи безкарності й особливого ставлення до вас, до якого ви так звикли за часів всіх попередніх президентів України”, назавжди минули.