Робоча група Комісії з питань правової реформи повинна сформувати пріоритетні напрямки розробки правових основ реінтеграції окупованих Донбасу і Криму.

Таку заяву зробив заступник керівника Офісу президента України Руслан Рябошапка.

За його словами, перший пакет ініціатив президента Володимира Зеленського повинен бути готовий до 2020 року. Робочу групу будуть формувати переважно з представників громадських організацій, і буде приймати до уваги міжнародну практику.

“Тимчасово окупована територія Донбасу і Криму – це не просто земля, яку нам потрібно повернути. Це українці, які на ній проживають, з якими нам потрібно налагодити спільне життя після п’яти років розриву, 1,4 мільйонів внутрішньо переміщених осіб, багато з яких, цілком ймовірно, вирішать повернутися у свої нерідко пошкоджені будинки, та ще багато проблем, пов’язаних із тимчасовою окупацією нашої землі”.

Рябошапка підкреслив, що для відновлення миру на окупованих територіях буде підготовлена концепція перехідного правосуддя, імплементовані норми і принципи міжнародного гуманітарного та міжнародного кримінального права.

“Крім того, один з пріоритетів – нарешті ратифікувати Римський статут Міжнародного кримінального суду, підписаний майже 20 років тому”.