До Кабінету міністрів надійшла ініціатива з Парламенту про збільшення розміру допомоги при народженні дитини для сімей в Україні, але ряд експертів вже негативно висловилися про дану пропозицію, так як зростання виплат спонукає заводити дітей малозабезпечені та неблагополучні верстви населення.

Нардепи Верховної Рада запропонували уряду з 2020 року збільшити суму допомоги при народженні дитини в Україні. Зокрема, на первістка мають намір виділяти 100 тисяч гривень, на другу – 200 тисяч, а на третю і наступну дитину в родині – до 400 тисяч гривень.

Незважаючи на ніби як позитивну новину, експерти попереджають, що до демографічного буму це не призведе, а, навпаки, спровокує народжуваність серед соціально неблагополучних верств населення.

“У нас таке вже було років шість тому. Коли підняли виплати – відразу підвищилася народжуваність серед алкоголіків і наркоманів. Діти для них були об’єктом заробітку, самі-то ніде не працювали, а тут держава спочатку на руки кругленьку суму дає, а потім щомісяця виплачує “, – зазначив екс-співробітник міліції Володимир Уманець.

Більш того, експерти-демографи вважають, що ніякого сплеску народжуваності не буде, так як ці виплати будуть надходити тільки в період декрету, коли одна людина працює, а друга сидить вдома з дитиною.

“Підвищення виплат буде ефективним тоді, коли сім’я планувала другого – третю дитину, але не вистачало коштів. Але якщо сім’я хотіла двох дітей і вже має, велика допомога їх не підштовхне до розширення”, – пояснила провідний науковий співробітник Інституту демографії Світлана Аксьонова.

За її словами, головними причинами, за якими в Україні частіше за все не заводять дітей, є:

низький матеріальний рівень – маленька зарплата; житлова проблема – немає свого житла;

нестабільна політична та економічна ситуація в країні; проблеми зі здоров’ям.

#Президентпочуйнас