Центральна виборча комісія встановить результати позачергових виборів у Верховну Раду до 5 серпня включно. Про це йдеться в Календарному плані основних організаційних заходів з підготовки та проведення позачергових виборів народних депутатів 21 липня на сайті комісії.

Так, згідно з документом, Державна казначейська служба має перерахувати в ЦВК кошти для підготовки і проведення позачергових виборів до 26 травня. У той же час партії повинні надати списки кандидатів в депутати в період з 24 травня до 10 червня включно.

Офіційне встановлення результатів голосування, як у загальнодержавному окрузі, так і в одномандатних виборчих округах буде відбуватися до 5 серпня включно. При цьому графа «офіційне оголошення результатів виборів» поки залишається порожньою.

Слідчі Національної поліції відкрили за добу, 24 травня, два кримінальних провадження, пов'язаних із порушенням виборчого процесу до Верховної Ради.

Центральна виборча комісія відкрила рахунок для сплати грошової застави кандидатів у депутати Верховної Ради. Партія, яка висунула виборчий список кандидатів у депутати у загальнодержавному окрузі, має внести 4 173 000 гривень. Аби взяти участь у виборах в одномандатному окрузі потрібно заплатити 41 730 гривень.

Голова ЦВК Тетяна Сліпачук заявила, що виборчий процес позачергових виборів у парламент почався 24 травня. За її словами, ЦВК не встигне підготуватися до виборів за наявної системи закупівель. Також вона додала, що оскарження указу Зеленського про розпуск парламенту жодним чином не вплине на процес.