З нагоди 29 річниці незалежності України Володимир Зеленський виголосив промову на Софіївській площі у Києві. Президент згадав про 29 днів без втрат на Донбасі, а також звернув увагу на те, що українці мають бути більш згуртованими. Політолог Володимир Фесенко вважає, що принципових змін у риториці очільника країни не відбулося, у порівнянні з минулим роком.

Зокрема, головна теза – про необхідність єдності країни – це та сама теза, яка лунала і минулого року. Таку думку політолог озвучив в ефірі програми “Про головне”

Володимир Фесенко зазначив, що тональність виступу президента стала більш стриманою та поміркованою. Але ідеологія Зеленського – поміркованого центризму, закликів до єдності – залишилась незмінною.

Також політолог зауважив, що не відбулося і принципових змін у політиці – ні в зовнішній, ні у внутрішній. Вона змінилась, швидше, стилістично і тактично.

Але зовнішній курс залишився проєвропейським, прозахідним. І курс на компромісне розв’язання конфлікту на сході – теж залишився незмінним, – пояснив він.

Політолог додав, що тактика щодо вирішення конфлікту на сході змінилась досить суттєво. Під час його промови одна з головних тез, яка лунала, – це про перемиря, як шлях до встановлення миру на Донбасі.

“Це, можливо, нова теза, якої раніше не було”, – відзначив Володимир Фесенко.

“Шановні громадяни України, рік тому я розповідав про те, як мій ранок розпочинається з повідомлення від Генштабу України про поранених і загиблих на передовій. Одне повідомлення робить ранок добрим – “поранених – 0, загиблих – 0”. 29 день поспіль мій ранок є дійсно добрим,– сказав на промові глава держави.

Так, Зеленський пригадав що в Україні вже 29 днів триває режим припинення вогню на Донбасі.

29 днів, як нема бойових втрат, як українські міста і села не ховають своїх героїв, як дружини і діти чують: “Цілую вас мої рідні, скоро повернусь додому”.

У свою чергу, Президент України Володимир Зеленський сподівається, що війна на Донбасі закінчиться ще у 2020 році. За його словами, він дуже цього хоче та робить більше, аніж попередні українські керівники.

Такі слова українського президента пролунали у коментарі телеканалу Euronews.

“Я хочу вірити, що це станеться в цьому році. Дуже хочу вірити та вірю. Я не хотів би називати імен, але, порівнюючи нашу нинішню команду та минулу, так, як я цього хочу, ніхто і близько не хотів. Таких темпів і такого тиску – ніхто такого не робив,”– наголосив Зеленський.

Також представники ресурсу зауважили, весною Зеленський заявляв, що дає господарю Кремля Володимиру Путіну рік від паризького саміту “нормандської четвірки” на те, аби результатом мінських угод стало завершення війни. Президент України підкреслював, якщо це не станеться – Україна вийде з мінського процесу.