Президент поставив міністру охорони здоров’я завдання отримати вакцину в кінці січня, в крайньому випадку – в лютому

“Вакцинація. Вважаю, це буде найскладніший виклик для міністра Степанова. Тому що ми не входимо до переліку пріоритетних країн, які найближчим часом отримають вакцину. І ось тут стане зрозуміло – міністр чи не міністр”, – розповів президент журналу Фокус, підкресливши, що міністр повинен зробити все, щоб Україна опинилася в списку країн, які отримають вакцину.

При цьому президент дав зрозуміти, що вважає другорядним питання, чи отримаємо ми вакцину безкоштовно або ж більшій частини українців доведеться вакцинуватися за гроші.

“Коли ми говоримо з компаніями, які будуть поставляти в Україну вакцину, вони просять відкрити для них комерційний ринок. Це говорить про те, що є сегмент людей у ​​всьому світі, і наша країна не виняток, які не будуть звертати уваги на ціну. Вони розуміють, що у держави є пріоритетні групи населення, – бідні люди, лікарі, армія, вчителі, люди з важкими хворобами. Тому такі, як я, будуть вакцинуватися за свій рахунок. Це нормально “, – повідомив Зеленський.

У той же час Зеленський вважає, що грошей на вакцину для пріоритетних груп населення у держави повинно вистачити.

“Тому що є безкоштовна вакцина, є ще додаткові кошти, про які ми говоримо з нашими західними партнерами. Але ще рано говорити, ще не отримали. У будь-якому випадку люди повинні зрозуміти, що за один день не можна забезпечити 10 млн людей вакциною. Не тому , що наші люди не хочуть вакцинуватися, а тому, що всі країни борються за її отримання. Я хочу, щоб в січні ми отримали 100-200 тис. доз. Але нам доведеться дуже сильно попрацювати, щоб люди пішли вакцинуватися “, – повідомив український лідер.

Нагадаємо, глава комітету Верховної Ради з питань охорони здоров’я Михайло Радуцький сказав, що в рамках глобальної ініціативи COVAX Україна повинна отримати першу партію вакцини (4 млн доз) приблизно 1 березня нового року.

Раніше міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив, що Україна отримає вакцину від коронавірусу в кінці першого – початку другого кварталу 2021 року.