Минає рік від часу, коли до Львова приїхали перші тимчасово переміщені кримчани. За цей рік офіційно зареєстровані на території Львова та Львівської області більше 3 тисяч осіб, з них більша половина кримські татари. Саме вони і проукраїнські активісти першими залишали півострів, боячись утисків і переслідувань.

Руслан Мінаков перевіз до Львова дружину і двоє дітей. Залишав Крим, тому що боявся, що Україна почне відвойовувати півострів і почнуться бойові дії. Втім, очікуваного протистояння не відбулося, тому чоловік осів на заході країни. У рідному Сімферополі він закінчив юридичний факультет, а вже у Львові перевчився на «айтішника».

«Вже в Криму я почав думати, чим то таким зайнятися, що буде незалежним від держави, місця дислокації або курсу долара. І тому у Львові я півшов на навчання і став «тестер». І я дійсно вдячний своєму керівництву, що вони дали можливість навчитися і дали шанс спробувати себе в цій галузі», – зазначив Мінаков.

Руслан за національністю кримський татарин. Вдома залишилися всі його родичі. В основному це старше покоління – батьки і діди. Чоловік розповідає, що перед тим, як залишити Крим, він спілкувався зі своєю бабусею, якій 89 років, і саме вона надихнула його на цей вчинок.

«Вона мені сказала, що буде берегти будинок в Криму. Ця жінка дійсно заслуговує подиву. Вона отримала нагороду за оборону Севастополя. Вона мені сказала: «Я пережила Сталіна, Гітлера і Путіна теж переживу». А нам, молодому поколінню, потрібно бігти, щоб зберегти свою культуру, щоб врятувати майбутнє. І взагалі, моя мама говорить, що у татар є ген повернення. Ми завжди повертаємося до рідної землі», – зауважив Руслан.