Нинішнє оточення президента Зеленського сформував екс-глава його офісу Андрій Богдан, і його помилка полягала в тому, що до цього питання він підійшов алогічно. Однак нинішній глава ОП Андрій Єрмак до лютого-березня зможе переформатувати цю команду.

Таку думку в ефірі телеканалу “Наш” висловив народний депутат Олександр Дубинський (фракція”Слуга народу”).

“Богдан неналежним чином підійшов до формування базової команди, яка залишилася біля президента і після його відходу з посади голови ОП. Тобто він пішов, а команда залишилася. Адже можна згадати, хто був в оточенні президента на старті президентської виборчої кампанії і формуванні його політичного кругозору: це Данилюк, Рябошапка, Шабунін, Лещенко. Вважаю, що ці люди трохи згодом стали інструментом реалізації зовнішньої політики і почали рекомендувати членів команди, депутатського корпусу”.

На думку Дубінського, Андрій Богдан, формуючи команду, шукав якусь точку опори.

“Безумовно, краще поставити питання екс-главі офісу президента, але я вважаю, що він завів усіх цих людей, сам пішов, а вони залишилися, причому на дуже відповідальних позиціях, з яких їх тепер вкрай складно змістити. Андрію Єрмаку, як новому главі ОП, довелося мати справу з великою кількістю проблем, сформованих попередньою командою. І тому він тільки цього року, я думаю, до лютого-березня, зможе повністю переформатувати цю команду. А до цього він був один проти всіх, кого зібрав Богдан”, – вважає нардеп.

Варто зазначити, що сам Єрмак на днях заявив, що цього року завданням влади є прискорення розвитку України.

“На нас чекає дуже багато цікавої і важливої роботи. Володимир Зеленський надав чітку стратегічну візію – прискорення розвитку України. І наше завдання – перетворити це у реальне поліпшення життя усіх українців”, – зазначив керівник ОП.

За його словами, критично важливо продовжити розбудову країни – транспортної, енергетичної та соціальної інфраструктури, а також – медичної системи. Крім того, він пообіцяв, що наступного року “серйозну увагу” приділять освітнім та культурним об’єктам.

Водночас керівник ОП переконує, що для прискорення реалізації довгострокових планів потрібно подолати “спротив старої системи”.

“Незважаючи на те, що проти наших дій цього року об’єднались вітчизняні корупціонери, олігархічні клани та закордонні спецслужби, їм не вдасться ані зруйнувати систему антикорупційних органів, ані розсварити Україну із західними партнерами, ані зупинити оновлення країни. Вони щодня роздають нездійсненні обіцянки, а ми тихо працюємо. Вони переконували українців, що місцеві вибори стануть провалом для чинної влади, але маємо найбільшу кількість мандатів”, – заявив Єрмак.

Він запевнив, що Україна – це країна, яка ніколи не зупиняється, і висловив переконання, що 2020 рік був роком перед великим стрибком у 2021-му.