В Одесі помер видатний вчений-гідробіолог, академік Національної академії наук України, доктор біологічних наук, заслужений діяч науки і техніки України, лауреат Державної премії України Ювеналій Петрович Зайцев. 95-річний професор пішов з життя після тривалої боротьби з хворобою.

Починав свою кар’єру з досліджень в Чорному, Азовському, Каспійському, Балтійському, Середземному, Карибському морях, в Мексиканській затоці, а також в Атлантичному і Тихому океанах, – зазначено в повідомленні.

Вчений прославився тим, що став відкривачем нового напряму в біології – морського нейстонв. Він довів існування морського нейстонв спільноти організмів і показав важливе значення його в житті водойм і в круговороті речовин в природі.

Професор написав 350 наукових публікацій, серед яких -18 монографій. Зайцев є автором восьми науково-популярних книг: “Введення в екологію Чорного моря”, “Твій друг море”, “За склом підводного маски” і ін.

Вчений 17-років займав посаду керівника Інституту морської біології НАН України. Незважаючи на свою хворобу, він продовжував до останніх днів займатися наукою.