У “Слуги народу” розкрили нюанси

Новий податок може бути введений для зручності і зниження навантаження на фонд оплати праці.

Про це в ефірі української радіостанції розповів нардеп і керівник профільного комітету Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

За його словами, у “Слуги народу” виступають за об’єднання податку на доходи фізичних осіб, єдиного соцвнеску (ЄСВ) і військового збору.

При цьому мінімальна ставка нового податку, як розповідає соратник президента Володимира Зеленського, може скласти 15%.

“Незважаючи на те, що я обережно ставлюся до зменшення тиску на фонд оплати праці, це питання назріло, і ми готові його розглянути, запропонувавши відповідні зміни в Податковий кодекс. В тому числі, мені здається, що пора об’єднати ЄСВ, податок на доходи фізичних осіб і військовий збір”, – пояснив Гетманцев нюанси нового податку.

Соратник президента стверджує, що український бізнес позитивно ставиться до подібної ініціативи, а об’єднання податків дозволить зменшити навантаження на фонд оплати праці.

“Я не готовий говорити про якісь остаточні суми, але ми говоримо про те, що мінімальна ставка податку на доходи фізичних осіб –єдиного цього податку – повинна складати 15%. Зараз 18%, це єдина ставка. Ми говоримо про те, що може бути помірна прогресія, і з великих доходів буде сплачувати більше податків. Відповідно, загальний рівень податкового навантаження повинен бути зменшений”, – підкреслив нардеп від “Слуги народу”.

Підсумовуючи, Данило Гетманцев додав, що оскільки ставка об’єднаного податку буде знижена, можна говорити про те, що військовий збір незабаром буде зовсім скасований в Україні.