Цього і наступного року економічних потрясінь не буде.

Про це сказав колишній міністр фінансів, нардеп Віктор Пинзеник в інтерв'ю Lb.ua

"У короткій перспективі до президентських виборів я не очікую якихось потрясінь, хоча дуже хотів би, щоб співпраця з МВФ була продовжена. За спроби діяти інакше доведеться платити пізніше значно складнішими рішеннями і в складніших умовах.

Україна не в тому стані, в якому вона могла б спокійно відмовлятися від співпраці з Фондом. Тому треба мати не просто діалог, а співпрацю. І нову програму наступного року, бо термін цієї спливає", – зауважив економіст.

Про ВВП

"Реальне поточне зростання ВВП становить зараз близько 3,6% (ІІ квартал). Крапка."

Про докризовий рівень

"Добре, що економіка зростає взагалі, що це відбувається 3 рік поспіль (2,3% 2016-го, 2,5% 2017-го, більше 3% очікуємо цьогоріч). Але Україна не може задовольнятися такими темпами росту. За підсумками 3 років це буде трохи більше 8%, що перекриває лише половину сильного спаду ВВП у 2014-15 роках.

Тобто це ще навіть не рівень 2013-го. А ми маємо пам'ятати, що було падіння 2009-го, тобто ще є куди "рости", щоб відновити докризовий рівень."

Про основну проблему для бізнесу

"Основна проблема в бізнес-кліматі у ризиках для інвесторів. Це стримує не тільки зовнішні, а, у першу чергу, внутрішні інвестиції.

Корупція – проблема? Безумовно. Та давайте озирнемося на 10-15 років назад. Тоді корупції не було? Була. Але економіка зростала значно швидше. Тобто є важливий, фундаментальний чинник, якого не усунути лише боротьбою з корупцією. Цей чинник лежить у площині неможливості спрогнозувати результати підприємницької діяльності хоча б на короткотривалу перспективу."

Популярне: В Україні змінять пенсійні правила: що потрібно знати кожному

Україна та Кіпр

"Чим Україна від Кіпру відрізняється. Кіпр – це офшор для всіх, а Україна – для обраних. У нас законом визначено, що один підприємець може продавати воду без ПДВ, а інші – із ПДВ, одним кордон відкритий, а іншим – митні платежі. І як тут боротися з корупцією, коли плодяться такі рішення?"

Про заробітчан

"Я не бачу трагедії в тому, що люди працюють за кордоном. Абсолютна більшість не виїхала назавжди, люди просто забезпечують своїм сім'ям краще життя. Буде можливість, вони повернуться. Тому проблема не в міграції – проблема у внутрішніх умовах. Люди із задоволенням працюватимуть у рідній країні. Створіть відповідне середовище."