савченкоо

На суд над українською льотчицею Надією Савченко в якості свідка обвинувачення може бути лідер незаконного бандформування "ЛНР" Ігор Плотницкий.

Про це сказав російському "Інтерфаксу" в четвер адвокат Савченко Марк Фейгін, передає Корупція.Інфо

"Це окремий факт, що додає цьому кафкіанському процесу ще більшу инфернальность", – сказав захисник.

Захист Савченко клопоче про проведення суду над нею в Москві, а також про можливість розгляду справи за участю присяжних засідателів.

 "Сьогодні ми підписали протокол про закінчення ознайомлення з матеріалами справи і заявили кілька клопотань. По-перше, про припинення справи відносно Надії Вікторівни за відсутністю складу злочину, по-друге, про виключення кількох доказів", – сказав Фейгін.

У той же час адвокат визнав, що шансів на розгляд справи за участю присяжних не так багато.

 "Незважаючи на те, що цього року стаття 105 (вбивство) відносно жінок, яким не загрожує максимальне покарання, виведена з-під юрисдикції суду присяжних, ми наполягаємо на колегії присяжних, щоб надалі оскаржити цю норму в Конституційному суді, оскільки вважаємо її дискримінаційною за гендерною ознакою", – сказав адвокат.

 "Ми вимагаємо, щоб суд проходив у Москві", – заявив Фейгін.

За його словами, підставою для цього може бути те, що інкриміновані Савченко злочини були скоєні за межами РФ.

 "Найбільш логічним у цій ситуації є розгляд її справи в Москві, де знаходяться консульські установи, експерти у справі, слідчі органи. Більш ніж логічно проводити суд тут", – сказав адвокат.

Раніше повідомлялося, що Слідчий комітет РФ офіційно завершив розслідування кримінальної справи стосовно Савченко.