У суботу, 25 серпня, помер американський сенатор від Республіканської партії Джон Маккейн, у якого в 2017 році був діагностований рак мозку.

Він помер в 81-річному віці, пише The Washington Post. До свого 82-го дня народження політик не дожив всього 4 дні.

"Сенатор Джон Сідні Маккейн III помер в 4:28 вечора. 25 серпня 2018 року. З сенатором, коли він пішов, були його дружина Сінді і сім'я. До смерті він служив Сполученим Штатам Америки сумлінно протягом шістдесяти років", – сказано в заяві сім'ї.

Популярне: В Україні змінять пенсійні правила: що потрібно знати кожному        

Політична кар'єра Маккейна почалася понад 30 років тому – він був обраний до Палати представників США в 1982 році. Чотири роки по тому він зайняв своє місце в Сенаті. У верхній палаті Конгресу Маккейн зарекомендував себе як провідний голос у питаннях національної безпеки і зовнішньої політики, будучи головою в Комітеті з питань збройних сил.

Посольство України в США висловило співчуття родині та друзям американського сенатора, йдеться в повідомленні посольства в Facebook.

"Його величезний внесок у свободу і демократію України ніколи не буде забутий. Сенатор Маккейн приєднався до українського народу на Майдані в Києві взимку 2013 року, подорожуючи на Донбас напередодні нового року 2015 го, щоб підняти дух українських солдат", – відзначили в пості.

"Ми сумуємо разом з вами і американським народом", – додали в посольстві.

Користувачі мережі після новини про те, що трапилося опублікували безліч постів зі словами підтримки рідним і близьким сенатора. У той же час прихильники політики Кремля відкрито називають померлого ворогом.

Відзначимо, сенатор жорстко критикував політику Кремля щодо України.

Так, в одному зі своїх офіційних заяв Маккейн підкреслив: "Володимир Путін з власної волі зробив Росію негідною членства в" Великій вісімці ", коли вторгся в Україну і анексував Крим. З тих пір він не зробив нічого, що змінило б цей дуже очевидний факт ".

Останні кілька років він також різко критикував президента США Дональда Трампа за його позицію щодо президента РФ Володимира Путіна.