Підозрюваному у присвоєнні зі спільниками $8 мільйонів колишньому заступнику міністра економіки України Юрію Бровченку суд обрав двомісячний арешт, зменшивши заставу до 3,4 мільйона гривень. 

Про таке своє рішення повідомив Шевченківський райсуд Києва.

Як ми повідомляли раніше, Юрія Бровченка українські правоохоронці затримали 22 жовтня в аеропорту «Бориспіль».

Відразу ж йому оголосили про підозру за двома статтями ККУ, в тому числі «державна зрада».

Як повідомляли в СБУ, Юрія Бровченка підозрюють у фінансових оборудках на 16 мільйонів доларів США при закупівлі артснарядів для української армії. За попередніми даними правоохоронців, через фіктивні фірми і офшори понад 8 мільйонів доларів США Бровченко присвоїв з двома спільниками, яких затримали раніше.

У разі, якщо буде внесена застава, то Бровченко буде зобов’язаний є на вимогу, не виїжджати з населеного пункту, в якому проживає, повідомленні про зміну місця проживання та роботи, здати закордонний паспорт і носити електронний браслет. Крім того, він не зможе спілкуватися зі свідками.

Нагадаємо, Бровченко закінчив Пензенське вище артилерійське інженерне училище імені Воронова, має ступінь магістра державного управління. У чиновника є дружина Тетяна та син Богдан.

Починаючи з 2008 року, Бровченко займався питаннями національної безпеки і оборони на державному рівні.

У 2010-2011 роках очолював департамент утилізації компонентів ракетного палива та ракет і боєприпасів у Міністерстві оборони України.

З 2011 до 2015 року працював у Мінекономрозвитку на посадах директора департаменту економіки оборони та безпеки, заступника директора департаменту економіки оборони та безпеки.

До призначення на посаду заступника міністра економічного розвитку і торгівлі координував роботу мобілізаційного підрозділу в Державному концерні Укроборонпром.

У Міністерстві економічного розвитку і торгівлі відповідав за розвиток оборонно-промислового комплексу, а також за стандартизацію і технічне регулювання.

Зазначимо, слідчі СБУ встановили, що чиновник Міністерства економічного розвитку і торгівлі Юрій Бровченко діяв всупереч інтересам України на користь іноземної компанії.