В Україні перевіряти власників субсидій будуть навіть через три роки після того, як вони втратили виплати.

При цьому кожен, хто отримує виплати від держави, в тому числі і пенсіонери, будуть проходити трьохетапну перевірку.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Це нововведення передбачено і затверджено Кабміном.

Як і кого будуть перевіряти за новими правилами.

  • Новий механізм верифікації затверджений Кабміном. Щоб він запрацював, документ мають підтримати народні депутати;
  • Інформація про всіх одержувачів соцдопомоги буде надходити в єдину базу;
  • Перевірку буде проводитися у трьох етапах, останній може тривати три роки після скасування виплат;
  • Виплат будуть звільнятися тільки ті, хто порушив правила;
  • Буде створена єдина платформа та запроваджено новий механізм.

Діюча система верифікації (перевірки) держвиплат, впевнені в уряді, повинна змінюватися. Щоб бюджетні гроші не дісталися сім'ям з зарплатою в конвертах або лже-пенсіонерам, перевірки будуть посилені.

В Україні будуть скорочені пенсії: кого і як торкнеться:

Якщо законопроект буде прийнятий, інформація по кожному, хто звернувся за допомогою, потрапить на спеціальну платформу. Тут можна буде побачити всі відкриті банківські рахунки та залишки по них, інформацію про фактичне місце проживання, паспортні дані, ІПН, дані з податкової і т. д. Крім того, платформу будуть поповнювати даними з різних реєстрів. Зареєстрована машина або нерухомість, велика купівля – все це можна відстежити через реєстри або банківський рахунок.

Перевірка буде в три етапи: до того, як надати допомогу, при одержанні допомоги і після. Як свідчить законопроект, якщо, приміром, субсидиант почав заробляти більше і втратив право на знижку, Міністерство фінансів має право ще три роки після цього стежити за ним.

"Дозволяється верифікація інформації про реципієнтах, які не отримують допомогу в період до 3 років", – говорить законопроект.

Якщо під час перевірки були виявлені порушення, Мінфін повинен звернутися до того відомства, який призначив цю виплату. Це може бути Пенсійний фонд, Міністерство соціальної політики і т. д. Після цього є 15 днів, щоб все ще раз звірити і прийняти рішення, забирати допомогу, або це помилка в реєстрі.

Згідно з документом, сума неправомірно одержаного допомоги повертається державі у встановленому законом розмірі. Якщо мова йде про субсидії, то доведеться повернути повну суму незаконної знижки. Для прикладу, якщо українець купив собі телевізор вартістю 50 999 грн (будь-яка сума від 50 тис. грн), а до цього поповнив свою карту на 70 тис. грн, Мінфін може проявити таку покупку, субсидію знімуть, а якщо з'ясується, що гроші на телевізор українець заробив в "тіні", і його реальна зарплата 30 тис., а не 3,7 тис., як він задекларував, то вся субсидія повинна бути повернута до бюджету.