Українському бізнесу загрожують великі перевірки і штрафи за порушення трудового законодавства.

Цього року Державна служба з питань праці має намір посилено шукати порушників трудового законодавства в першу чергу в чотирьох галузях економіки – в готельному і ресторанному бізнесі, будівництві, промисловості і сільському господарстві.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Про такий намір чиновники заявили під час зустрічі Держпраці і Мінсоцполітики з представниками бізнесу, повідомляє видання "Хвиля".

Як зазначають у трудовому відомстві, вибір категорій не випадковий, адже саме тут найчастіше останнім часом виявляли порушення. У 2018 році щодо підприємців у сфері торгівлі, готельного та ресторанного бізнесу таких порушень нарахували 4 789, в будівництві – 4 035, промисловості – 2 933, сільському господарстві – 1 802.

Нагадаємо, українцям розказали, як добитися прозорого працевлаштування та гідної оплати

"Ті цифри, які навело Держпраці, в цілому відображають реальну картину. Як правило, мова йде про сезонну роботу, а дані стосуються в основному напівлегального працевлаштування. Часто людині встановлюють неповний робочий день, а, наприклад, половину або навіть менше. Або укладають договір зі співробітником, наприклад, на поставки продукції, а за фактом він виконує роботу кур'єра або водія, і людина менш захищена як працівник. Ми за рівні правила для всіх, за ринкові умови і за те, щоб кожен співробітник був працевлаштований і отримував зарплату з виплатою всіх необхідних податків. Це добре як для працівника, так і для роботодавця", – розповів керівник департаменту з представництва інтересів компаній-членів Європейської бізнес асоціації Ігор Гоцик.

За його словами, лише за такої умови роботодавець може спати спокійно і не переживати, що до нього завтра не прийдуть з перевіркою і не нарахують штраф у чверть мільйона, а працівник отримає соціальні гарантії, в тому числі відрахування на майбутню пенсію. "Це цивілізований вигляд бізнесу", – додає Ігор Гоцик.