зсу

Добровольчий батальйон «Організації українських націоналістів» не бажає підпорядковуватись Збройним силам.

Відповідну інформацію повідомив командир батальйону Микола Коханівський, новину повідомляє Корупція.інфо з посиланням на «Преса України».

«Наразі ми не підпорядковуємося нікому. Ми прийняли таке рішення з огляду на те, що нас у брутальній формі роззброїли і вивели, порушивши всі угоди, які ми мали із Збройними силами України. Плюс до того ж ми не побачили схеми, за якою ми маємо залишитися окремим підрозділом, і я, як командир, мав би залишитися командиром цього підрозділу», – сказав він.

Командир батальйону зазначив, що від самого початку запропонована їм схема не працювала.

«Наприклад, нам казали: їдьте в Красноармійськ, там уже все готово, проходьте комісію і повертайтесь на позиції – у такий спосіб вас поступово легалізують, не виводячи з позицій. У Красноармійськ, звісно – наші хлопці їздили – ніхто їх там не чекає, а з позицій нас вивели ледве не силою. Тому ми прийняли рішення, якщо державі не потрібні добровольці і вона так поступає з вояками, які її захищають, то ми не хочемо – поки що точно не хочемо – легалізовуватись як окремий підрозділ в цій державі. Та й практично держава не хоче нас легалізовувати – то що ж ми будемо уже так побиватись», – розповідає Микола Коханівський.

Він зазначив, що ще буде час, коли держава стане потребувати добровольців. Адже наразі війна триває, отже буду втрати і РФ не зупиниться на досягнутому етапі.

«Тому я вірю, що прийде той час, коли держава знову закличе на допомогу добровольців», – додав він, пояснюючи які настрої та наміри у добровольців.

Але комбат не деталізував ситуацію із порушенням домовленостей з військовими та персональними звинуваченнями: «Я б не хотів зараз звинувачувати. Я писав про все і називав постаті на своєму Фейсбуці. Якщо уважно передивитися стрічку, все побачите там на світлинах і в прізвищах».

Також вдалось підтвердити інформацію, що у батальйоні воюють громадяни інших держав.

«Так, у нас є іноземці, – пояснив Коханівський. – Ми, скажімо так, батальйон інтернаціональних українських націоналістів. У нас є білоруси, росіяни, татари. Я ж іще очолюю комітет визволення політв'язнів, тому я добиваюся, щоб їм дали статус політичних біженців, дали право жити в Україні, бо абсолютно зрозуміло, що в своїх країнах, зокрема в Росії, Білорусі, в Криму, в Узбекистані – вони вже абсолютно не можуть з'явитися, бо до них будуть застосовані репресії. Наразі в них немає статусу, але ми його добиваємося», – підсумував він.