Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з канцлером Німеччини Ангелою Меркель. В ході бесіди обговорювалася ситуація на Донбасі і кордоні з Росією.

Про це повідомляє спікера уряд Німеччини Штеффен Зайберт.

“У телефонній розмові з президентом України Володимиром Зеленським канцлер Меркель наголосила на своїй підтримці незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України”, – написав Зайберт.

Повідомляється, що Меркель та Зеленський обговорили ситуацію на українсько-російському кордоні та на сході України. Лідери домовилися просувати зусилля у нормандському форматі для виконання мінських домовленостей щодо мирного вирішення конфлікту на Донбасі.

Також Меркель та Зеленський обмінялися думками щодо ситуації на кордонах Білорусі, ЄС та України.

Нагадаємо, раніше Меркель застерегла Росію від агресії проти України.

За її словами, ЄС повинен бути готовий ввести нові санкції щодо Москви, якщо ситуація на Донбасі або українському кордоні загостриться.

“Будь-яка подальша агресія проти суверенітету України буде дорого коштувати”, – сказала Меркель в ході пресконференції з прем’єр-міністром Польщі Матеушем Моравецьким.

Канцлер також закликала ЄС бути готовим ввести додаткові санкції проти Росії в разі ескалації ситуації на сході України і кордоні Білорусі та Польщі.

“ЄС необхідно об’єднатися в питаннях “озброєння” мігрантів Білоруссю проти Польщі і розміщення військ Росії поблизу кордону з Україною”, – додала Меркель.