Очільниця Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн втретє від початку повномасштабного вторгнення РФ здійснила візит до Києва, під час якого обговорила з президентом України Володимиром Зеленським усі ключові пункти у відносинах України та ЄС. 

Про це повідомив український лідер Володимир Зеленський. 
 
Президент наголосив, що кожен візит президентки Єврокомісії відкриває новий етап у зближенні України та Євросоюзу. 

Зеленський особливо відзначив інтеграційне питання, тобто рух нашої держави до повноправного членства в ЄС. 

“Хоч би якими були обставини, ми все одно реалізуємо кожну деталь наших домовленостей, щоб відкрити можливість переговорів щодо членства. Вже в листопаді маємо виконати сім рекомендацій Єврокомісії, які ми отримали при здобутті статусу кандидата. Має якнайшвидше розпочатися оцінка Єврокомісією нашого прогресу в інтеграції. А наступного року маємо вийти й на ясність у головному питанні: коли зможемо розпочати переговори щодо членства. З українського боку буде зроблено все для цього”, – пообіцяв президент. 

Одним із елементів зближення з Євросоюзом, за словами українського лідера, стане режим внутрішнього ринку ЄС для України, наприклад, на митниці він полягатиме у спільному митному контролі між Україною та країнами ЄС. “Вже працюємо заради цього”, – підкреслив Зеленський. 

Також на зустрічі йшлося про співпрацю в енергетиці, яка є надзвичайно важливою і для України, і для кожної країни ЄС перед цією зимою, яку Росія спробує використати проти  Європи. 
 
Водночас, віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина заявила, що Україна хоче до кінця року отримати від лідерів ЄС політичну ясність щодо наступних кроків на шляху до членства. 

“Нам потрібно розуміти, наскільки тривалим і складним буде наш шлях до членства в Європейському Союзі, і не лише у переговорному сенсі. Нам дійсно треба буде виконати необхідні складові для приєднання до ЄС. У нас для цього є енергія і бажання. Єдине, чого нам не вистачає, – політичної ясності щодо наступних кроків”, – сказала Стефанішина. 

Вона додала, що Україна прагне уникнути бюрократичності в процесі вступу до ЄС і водночас максимально демонструє свою спроможність пройти всі необхідні юридичні процедури, пов’язані з членством. 

“Враховуючи виклики, з якими стикається Україна, і те, що відданість українського народу і України принципам демократії є очевидними, а також те, що ми майже на 70% виконали всі зобов’язання за Угодою про асоціацію, це дає можливість нам говорити, що нас не потрібно оцінювати з нуля, а треба ухвалювати політичні рішення. І ми хочемо таку політичну ясність отримати вже до кінця року”, – додала віцепрем’єрка. 

За її словами, бажання такої політичної ясності з боку України – “це не політичний тиск, а забезпечення людям подальшого сенсу політичної діяльності”. 

Зеленський також поінформував президентку Єврокомісії про нову й особливопідлу тактику російських терористів – удари по енергетичній та гідротехнічній інфраструктурі. 

Український президент також подякував пані Урсулі за вже надану підтримку – макрофінансову, санкційну, оборонну.  

Під час її візиту в Києві на Алеї сміливих була відкрита нова іменна табличка, присвячена Президентці Єврокомісії Урсулі фон дер Ляєн.  

“Для мене було й справді великою честю, і просто по-людськи приємно взяти участь у цьому відкритті, у такому відзначенні сміливості пані Урсули. Вона – одна з центральних фігур європейської політики щодо України, вона – одна з тих, завдяки кому європейський простір і європейські цінності зараз справді вдається захищати”, – наголосив президент.