Додумались: українців чекають нові штрафи. Додумались: українців чекають нові штрафи. Додумались: українців чекають нові штрафи.

Верховна Рада прийняла рішення «відв'язати» розмір штрафів від мінімальної зарплати і прив'язати їх до прожиткового мінімуму.

Експерти пояснюють, що зроблено це для того, щоб штрафи разом з мінімалкою не виросли в два рази, передає Корупція. Інфо

«Більшість штрафів розраховуються не від мінімальної заробітної плати. Зокрема, всі штрафи, визначені в Кодексі України про адміністративні правопорушення та в Кримінальному кодексі, визначаються як певна кількість неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (17 грн)», – розповідає керівник практики вирішення і суперечок Антон Куц.

Так, раніше до мінімальної зарплати були прив'язані штрафи за порушення трудового законодавства, а також «податок на землю» і судові збори. Приміром, за неоформленого співробітника роботодавцю загрожував штраф в розмірі 30 мінзарплати (з 1 січня 96 тисяч грн.), а тепер – 30 прожиткових мінімумів (46,3 грн).

Разом з цим з'явився і новий механізм контролю. Парламент надав повноваження контролювати зайнятість і оплату праці виконкомам на місцях. При цьому, якщо роботодавець відмовився впустити на підприємство інспектора, «порушникові» доведеться заплатити штраф у розмірі до трьох мінімальних зарплат (з 1 січня – 9600 грн).

А якщо мета перевірки – знайти неоформленого співробітника або «тіньові» зарплати – роботодавцю, який не впустив інспектора, загрожує штраф до 100 мінімальних зарплат (з 1 січня 320 000 грн).

«Законопроект вплине на ринок праці, зокрема підвищить рівень заробітної плати, призведе до денетінізаціі доходів від трудової діяльності», – йдеться в документі.