У Головному управлінні розвідки заявили, що підрив Каховської ГЕС здійснювали дистанційно.

Про це заявив представник ГУР МО Андрій Юсов.

Юсов наголосив, що є факти, які підтверджують дистанційний контрольований вибух на гідроелектростанції. Він заявив, що наразі збираються докази щодо того, скільки потужностей та вибухівки використали окупанти, щоб здійснити цей терористичний акт.

 «Будуть точні дані оцінки по потужності, скільки треба вибухівки – це все буде пораховано. Є факти та докази переміщення вибухових речовин, відповідної техніки окупантами для здійснення контрольованого дистанційного вибуху. Вони (докази) вже неодноразово були оприлюднені Україною», – заявив Юсов.

Також представник ГУР МО підкреслив, що напередодні контрольованого підриву ГЕС окупанти здійснювали деяке відведення особового складу углиб лівобережжя, принаймні – більша частина.

Окрім того, за його словами, окупанти пропрацювали операцію з підриву ГЕС досить ретельно, адже до неї треба було готуватися завчасно. Досить тривалий час росіяни повинні були прорахувати можливі жертви, зокрема серед особового складу та перемістити техніку. На думку Юсова, цей теракт заздалегідь готувався й був системно продуманий.

“Дамба була замінована досить довгий час, про що Україна неодноразово повідомляла й попереджала світову спільноту”, – підсумував Юсов.