Новий курс валют представив Національний банк України. Регулятор зміцнив курс гривні майже на дві копійки по відношенню до американської валюти.

НБУ встановив офіційний курс валют на 11 лютого на такому рівні:

– 100 доларів США – 24,5188 гривні (-0,0182);

– 100 євро – 26,9048 (-0,0530 грн).

Примітно, що до цього курс долара на міжбанку впав на сім копійок у продажу і на шість копійок в покупці – до 24,46 і 24,44 гривень відповідно. Курс євро на початку тижня впав на 17 копійок в продажу і склав 26,73 гривень.

Раніше ми писали про те, що на курс валют найближчим часом може вплинути епідемія коронавірусу. Повідомлялося, що вона може стати причиною світової кризи, яка боляче вдарить по українській економіці.

Як стверджують експерти, через нову світову кризу з ринку почнуть іти багато інвесторів, що спровокує зупинку міжнародних інвестиційних проектів.

“Все це вдарить сильно по економіці України. В результаті багато експертів проводять паралель з 2008 роком, коли курс гривні обвалився майже на 40% через світову кризу”, – говорилося в повідомленні.

На тлі епідемії коронавірусу аналітики також прогнозують продовження падіння національної валюти, незважаючи на зусилля українських чиновників.

“Багато експертів прогнозують продовження падіння курсу української гривні, хоча чиновники намагатимуться в лютому утримати курс гривні до долара на позначці 25.5 – 26 гривень”, – говорилося в повідомленні.