Міністр оборони США Ллойд Остін провів зі своїм українським колегою Олексієм Резніковим телефонну розмову, під час якої, зокрема, були обговорені потреби України на фронті.

Як передає Укрінформ, про це Остін повідомив у Tвітері.

«Сьогодні я знову провів телефонну розмову з Олексієм Резніковим, щоб обговорити ситуацію на полі бою та потреби України», – написав Остін.

Глава Пентагону додав, що поінформував Резінкова про свою телефонну розмову 13 травня з міністром оборони росії сергієм шойгу, і підтвердив непохитну підтримку США суверенітету та безпеки України.

Раніше Пентагон заявив, що українські артилерійські підрозділи, які отримали у своє розпорядження нову західну зброю, в тому числі майже 90 американських гаубиць М777, практично зірвали всі спроби росіян розвинути наступ на території України.

«Українська артилерія зриває зусилля росіян захопити більшу територію, у тому числі їхні спроби перетнути річку (Сіверський – ред.) Донець», – зауважив військовий чиновник.

Він зазначив, що росіяни все ще намагаються відновити наступальний імпульс на Донбасі, однак дії українських військ «впливають на їхню здатність консолідувати сили», а також отримувати підкріплення. У цьому контексті він підкреслив, що ЗСУ з отриманими новими зразками озброєнь демонструють значне підвищення ефективності ведення бойових дій.

«Відгуки, які ми отримуємо від артилеристів з України, є дуже позитивними щодо користі гаубиць M777», – зауважив чиновник.

Представник Пентагону також підтвердив, що між Ізюмом і Слов’янськом точаться запеклі бої, але росіянам там не вдалося досягти особливого прогресу. Однак, за його словами, силам рф вдалося дещо просунутися на захід в районі Попасної. Представник оборонного відомства США, крім того, зауважив, що українські фахівці продовжують проходити навчання щодо освоєння нових систем озброєнь, у тому числі гаубиць М777, а також бойових безпілотних дронів.

Нагадаємо, у п’ятницю міністр оборони США Ллойд Остін провів телефонну розмову з українським колегою Олексієм Резніковим. Сторони, зокрема, обговорили подальшу військову допомогу Україні.