Білий дім офіційно підтвердив заплановану зустріч віцепрезидента США Камали Гарріс з Президентом України Володимиром Зеленським в кулуарах Мюнхенської конференції.

Про це заявив під час телефонного брифінгу високопосадовець адміністрації Білого дому, передає Укрінформ.

«Камала Гарріс зустрінеться з Президентом України Зеленським», – поінформував він.

Зустріч запланована на суботу, після виступу віцепрезидента США перед учасниками конференції. У Білому домі назвали заплановані переговори Камали Гарріс і Володимира Зеленського «реальною можливістю підкреслити прихильність США суверенітету й територіальній цілісності України». Крім того, це дозволить скоординувати подальші дипломатичні зусилля з метою надання Україні економічної та оборонної допомоги.

У графіку Камали Гарріс у Мюнхені також передбачені зустрічі з генсеком НАТО, лідерами Литви, Латвії, Естонії, канцлером ФРН. Як відомо, Мюнхенська конференція з безпеки проходитиме 18-20 лютого в готелі Bayerischer Hof. Передбачається, що участь у її роботі візьмуть близько 35 глав держав та урядів, а також приблизно 100 міністрів.

Очікується, що вона матиме зустрічі з офіційними особами з країн Європи та інших частин світу. Візит до Німеччини стане п’ятою закордонною поїздкою Гарріс як віцепрезидента. Раніше вона відвідала Гватемалу і Мексику, Сингапур і В’єтнам, Францію і нещодавно Гондурас.

Зазначається, що зарубіжна поїздка Гарріс стане частиною дипломатичних заходів адміністрації президента Джо Байдена, спрямованих на запобігання російського вторгнення в Україну та вираження прихильності США відносинам із союзниками.

За даними видання Гарріс відвідає конференцію для того, щоб зберегти увагу до російсько-української кризи, а також продемонструвати, що вона як віцепрезидент США залучена до обговорення найважливіших питань зовнішньої політики.

Нагадаємо, що тимчасово повірена у справах США Крістіна Квін заявила, що ситуація в Україні може погіршитися, якщо Росія піде на ескалацію.

Крістіна Квін зазначила, що якщо Росія вирішить вдатися до агресивних кроків щодо України, звісно, ситуація може значно погіршитися. Проте вона сподівається, що цього не відбудеться.

Це несправедливо тримати українців у такій напрузі. Це наче жити із приставленим пістолетом до голови, – наголосила тимчасова повірена.

Вона переконана, що це ще не виправдано й сподівається, що цієї ситуації не буде, а Росія найближчим часом вдасться до деескалації. Напередодні, через загрози зі сторони держави-агресорки Крістіна Квін разом із представниками американського посольства тимчасово переїхала із Києва до Львова.