Європейський Союз виробив окрему політику стосовно України, головною метою якої є входження до ЄС. Про це у середу під час виступу на пленарному засіданні Європейського парламенту у Страсбурзі заявив Високий представник ЄС Жозеп Боррель, з посиланням на Укрінформ.

«Тривалий час наша зовнішня політика стосовно України була певним чином пов’язана з росією. Але зараз ми маємо дуже чітку політику щодо України, яка основана на нашому бажанні забезпечити намір України приєднатися до Європейського Союзу. Це дуже чітка мета такої політики. І якщо це трапиться, ми вже не будемо настільки залежними від росії», – сказав Боррель.

При цьому він зауважив, що ЄС вживає послідовних заходів зі зниження власної залежності від російських енергоресурсів, зокрема від газу.Окрім того, він заявив, що російська федерація має відмовитися від своєї імперіалістичної політики, а територіальна цілісність та суверенітет України мають бути поновлені у повному обсязі.

«Як це одного часу сталося з Європою, росія також має позбутися власних імперіалістичних амбіцій. Ми маємо забезпечити шлях до міцного миру. Це означає, що Україна має відновити свою територіальну цілісність та повний суверенітет. Росія має визнати свою політичну та моральну відповідальність за цю війну, сплатити за відновлення України, а ті, хто винні у злочинах проти людяності, скоєних там, мають постати перед судом. Саме такою має бути наша мета», – наголосив Боррель.

Він зауважив, що Євросоюз застосовує санкції проти росії, вживає заходів для захисту власного енергопостачання та докладає дипломатичних зусиль для ізоляції рф. На цих фронтах, за його словами, ЄС має подвоїти власні зусилля без вагань.«Зараз не час для сумнівів. Європейське суспільство має бути здатним продовжувати боротьбу, підтримувати Україну, використовуючи всі доступні можливості та процедури… Дуже важливо, щоб європейці розуміли: мета цієї боротьби варта ціни, що сплачується зараз. Якщо ми не сплатимо цю ціну зараз, ми платитимемо набагато більше потім», – сказав Боррель.

«Це питання свободи для українців, але це питання також нашої свободи. Зусилля, які ми здійснюємо зараз, будуть записані у підручниках як пункт історії, в якому об’єднана Європа довела свою здатність чинити спротив агресії від іншої політичної структури, яка є радикально відмінною від нашої», – додав високий представник ЄС.

Як повідомлялося, 5 жовтня у Страсбурзі відбувається пленарне засідання Європейського парламенту, присвячене реагуванню на ескалацію російської агресії проти України.

6 жовтня у Празі розпочнеться дводенний неформальний саміт ЄС, який, серед іншого, розгляне подальші шляхи реагування на виклики, що стали наслідком російської агресивної війни проти України, включаючи новий пакет санкцій проти росії та продовження підтримки України, шляхи подолання енергетичної кризи в ЄС та реагування на зростання цін на глобальному ринку енергії та продовольства.Посли ЄС напружено працювали вночі над новим пакетом санкцій проти росії, продовжують працювати над ним з самого ранку, але вже є зрозумілим, що Рада ЄС досягла принципового погодження навколо нових секторальних економічних та індивідуальних санкцій.
Про це у середу під час виступу на пленарному засіданні Європейського парламенту у Страсбурзі заявив Високий представник ЄС Жозеп Боррель, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Від імені Ради ЄС хочу повідомити вам, що разом з Єврокомісією ми відпрацювали новий пакет загальних та особистих санкцій. Coreper (Рада постійних представників ЄС – ред.) та посли напружено працювали над цим минулої ночі, вони продовжують зустріч сьогодні зранку, і вже до кінця цього пленарного засідання ми будемо мати згоду в межах Ради ЄС та ухвалення спільних пропозицій, що були представлені Єврокомісією», – заявив Жозеп Боррель.