Рада національної безпеки й оборони створить Координаційний центр із впровадження реформ оборонно-промислового комплексу.

Про це секретар РНБО Олександр Данилюк повідомив на міжвідомчій нараді з реформування оборонно-промислового комплексу, повідомляє вранці 4 липня пресслужба Радбезу.

Це буде робочий орган РНБО і його пріоритетним завданням стане реформування державного концерну "Укроборонпром".

За словами Данилюка, Координаційний центр має здійснити швидкий та всебічний аналіз нинішньої ситуації, обрати оптимальну модель реформування сфери ОПК, зокрема, в частині повного виключення ймовірності вчинення корупційних дій та участі політиків в цій сфері, а також ефективно координувати процес імплементації реформ.

Учасники ухвалили рішення про розробку програми реформування системи управління Концерном та впровадження законодавчих ініціатив у сфері ОПК, створення діючого механізму громадського контролю.

Засідання групи будуть відбуватися на регулярній основі.

У нараді під головуванням Данилюка взяли участь заступник міністра економічного розвитку та торгівлі, голова Державної аудиторської служби України, представники наглядової ради та керівництва "Укроборонпрому" та експерти Апарату РНБО.

Варто зазначити, що Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Данилюк заявив, що сам захотів очолити РНБО.

Про це він сказав в інтерв'ю "Українській правді", відповідаючи на запитання, чому він не пішов працювати в тодішню Адміністрацію Президента Володимира Зеленського.

"Дуже просто. Пройдений етап (робота в АП – ред.)… Я насправді сам захотів бути секретарем РНБО, це була моя ініціатива. Я стикався з РНБО, у мене досить добрі стосунки з Горбуліним, наприклад, який створював цей орган", – зазначив Данилюк.

За його словами, нині перед Україною дуже багато безпекових викликів, а функція РНБО – шукати відповіді на них і "підсилювати Президента".

Відповідаючи на запитання, чи збережений зараз формат щоденних зустрічей з главою держави, як було за часів його попередника, Данилюк сказав, що таких нарад щодня немає, але з Президентом зустрічаються регулярно задля обговорення стратегічних питань.

Керівник Радбезу також зазначив, що у нього є кабінет на Банковій, але більшість часу він проводить "зі своїм колективом", у будівлі РНБО на вул. Болбочана. "Так само я робив і на позиції міністра фінансів (працював з колективом — ред.) – і це дозволяло досягати якісно кращих результатів. Тому що від того, що я постійно поруч з Президентом – я тоді просто радник-одинак. А мені треба в Апараті РНБО побудувати процеси, щоб люди могли працювати, опрацьовувати рішення – від цього набагато більше користі. Для цього треба працювати більше в Апараті РНБО", – заявив він.