Серед компаній, які фінансували партію екс-президента Петра Порошенка, виявилися фігуранти кримінальних проваджень.

Про це йдеться в матеріалі “Страни” Як Порошенко заплатив Портнову, а Вакарчук самому собі. Партії відзвітували про свої доходи та витрати.

Так, найбільший спонсор партії Порошенко – ТОВ “Інтерстарч Україна” проходить у кримінальній справі по “схемному” формуванню податкового кредиту з ПДВ та зловживанню службовим становищем посадовими особами фіскальної служби.

Також у справі по “обналу” проходить фірма “Екліпс інвест”, яка заплатила Порошенку 3 мільйони гривень. Згідно з матеріалами суду, посадові особи компанії в період 2010-2019 рр. отримували на свої розрахункові рахунки кошти від суб’єктів підприємницької діяльності нібито за товари / послуги. Надалі кошти частково перераховувалися без відображення в податковому обліку, і керівник “готівкової” контори переводив у готівку їх через мережу банкоматів і кас банків, розташованих на території Києва.

Схожа ситуація і з ГО “Компанія” Гепард “, яка спонсорувала партії Порошенка на 3 млн гривень. Вона проходить у справі СБУ за фактом розкрадання коштів і ухилення від сплати податків у великих розмірах, а також відмивання грошей.

Нагадаємо, 10 грудня Державне бюро розслідувань (ДБР) почало кримінальне провадження за фактом державної зради екс-президентом Петром Порошенко під час підписання Мінських угод.