Декларації про доходи зобов'язали подавати українців, які працюють на приватних осіб і отримують винагороду за роботу без участі податкових агентів.

«Податкові агенти – це підприємства, підприємці, а також особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність. Вони нараховують і виплачують фізичним особам заробітну плату, гонорари, винагороди за разову роботу, дивіденди, премії», – пояснила чиновниця Державної фіскальної служби Тетяна Федченко.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Таким чином, подати декларації зобов'язали домробітниць, садівників, нянь, гувернанток, будівельників, водіїв, якщо їх найняли на роботу без участі податкових агентів. «Подати декларацію повинні люди, які отримали в минулому році інвестиційні активи. Це доходи від продажу цінних паперів, корпоративних прав. При цьому не має значення, кому були реалізовані такі активи – фізичній або юридичній особі», – додала Федченко.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що мінсоцполітики пропонує заборонити використовувати цивільні відносини між компанією та фізичною особою–підприємцем замість найму такої особи на роботу. Відповідний проект закону міністерство опублікувало на своєму сайті.