134ce63057f068a219a0df338fb0b7231427090072

Поки в Києві вирішують статус Донбасу люди, які залишились у Донецьку живуть «на межі». Голод та холод – супутники місцевих жителів. Аби вижити та прогодувати себе старші донеччани розбирають завали Донецького аеропорту. 

Журналіст із «Інтера» Андрій Лащ відзняв ексклюзивне відео, у якому показав побут донеччан, так звану «зону відчуження» та «проукраїнські» позиції місцевих жителів. 

Читайте також: У Донецьку відкрили «Перший республіканський супермаркет» з російською символікою (ФОТОФАКТ)

Головний акцент – Донецький аеропорт, точніше те, що від нього залишилось. Поки у самопроголошеній ДНР розповідають про те, як проводять пошуки тіл загиблих «кіборгів», журналіст українського телеканалу показує руїни «стратегічного об’єкта». 

«Зараз тут ходити страшно. Хоч сапери і відпрацювали зону Донецького аеропорту,  та все ж ходити по території страшно. Тут ще залишились міни, які перебувають «у повній бойовій готовності». Та це не лякає місцевих жителів, які по-троху вивозять металеві залишки. Продають на металоломі, аби мати гроші на хліб», – веде прямий репортаж із місця події журналіст Андрій Лащ.

Дивіться також: Терористи “засвітили” свою базу в Донецьку (ВІДЕО)

Ексклюзивні кадри із знакового, для обох сторін конфлікту, Донецького аеропорту стали шокуючими – у буквальному сенсі. Колись на зведення летовища екс-президент Янукович витратив мільйони гривень із держбюджету. Тепер місцеві жителі, в основному люди похилого віку, вивозять залишки повністю простріляних металевих конструкцій на металолом. За гроші, виручені із «продажу», купують їжу. Кажуть, що це єдиний спосіб вижити. 

«Десятку дадуть – підемо дві буханки хліба купимо. Ми пропрацювали у цьому порту по 45 років, і що маємо. Пенсії не дають, а жити треба», – розповідають дві бабусі, які на «кравчучках» вивозять частинки металевих конструкцій із аеропорту.

Аби хоч якось зігрітись полум’я розпалюють старими речами та паперовими «залишками» місцевої бібліотеки. Така ситуація у сусідньому від аеропорту населеному пункті.

Дивіться також: Ніякого «народного ополчення» на Донбасі немає – сповідь донецького сепаратиста (ВІДЕО)

Під час випадкових зустрічей, місцеві обговорюють статус Донбасу. Більшість тих, хто залишився тут хочуть миру. Вже всі забули про минулорічні гасла «Путін введи війська». Люди, фактично, моляться на київську владу і бояться відділення Донецької та Луганської областей. Тут впевнені, що людей потрібно ділити на добрих і злих, а не на західників та східняків.

 

 

 

Джерело: Преса України