78ea23a-korniets

Офшорна компанія, номінальним директором якої виступав Ерік Ванагельс, відомий в Україні за аферою з "вишками Бойко", сплачувала за лондонську освіту доньки екс-прокурора Київської області Олександра Корнійця.

Про це в понеділок повідомив заступник генпрокурора Віталій Касько, який заявив, що подає у відставку, передає Корупція.Інфо.

Всього, за словами Касько, за освіту доньки екс-прокурора, яку вона отримала у Лондоні у 2011-2014 роках, було сплачено 140.000 фунтів стерлінгів. За фактом порушене кримінальне провадження.

Нещодавно Корнійцю оголосили нову підозру – у вимаганні грошей, нагадали у Центрі протидії корупції.

"Milltown Corporate Services", номінальним власником якої є латвієць Ерік Ванагельс, спільно із Станом Горіним, номінальним власником "Ireland & Overseas Acquisitions Limited", були засновниками фірми "Highway investment processing llp", яка у 2011 році продала "Чорноморнафтогазу" першу так звану "вишку Бойко" за 400 млн доларів з дельтою у 150 млн доларів.

Як відомо, Генеральна прокуратура встановила, що збитки державі від закупівель у 2011 році ДАТ "Чорноморнафтогаз" бурових установок за завищеними цінами становили 200 млн гривень.

Розслідування цього злочину ведеться за ч.5 ст.191 (привласнення, розтрата або заволодіння майном в особливо великих розмірах шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу.