Народний депутат фракції “Слуга народу” Олександр Дубинський заявив, що уряд не зможе стримати обіцянки підвищення зарплати медикам, які працюють з хворими Covid-19. Таку заяву парламентарій зробив в ефірі одного з українських телеканалів.

“Ситуація ж не в тому, що прем’єр-міністр дає якісь обіцянки, він правильну річ говорить -” якщо будуть підвищуватися доходи державного бюджету “, – говорить Дубинський.

Депутат пояснює, що доходи зростатимуть, оскільки за останній місяць Кабінет міністрів позичив 77 млрд грн через систему державних облігацій.

“Грошей немає. У бюджеті колосальна діра. Тому, говорити, що зарплата буде підвищуватися, якщо будуть зростати доходи державного бюджету – це брехня. Вона не буде підвищуватися. Доходи не будуть рости. Тому що рости нема з чого. Ніяких доплат з січня не буде – для мене це абсолютно очевидно “, – резюмував Олександр Дубинський.

Відзначимо, раніше повідомлялося про те, що заробітна плата українських медиків буде підвищена до європейського рівня в 2023 році, оскільки витрати на медицину складуть 5% від ВВП.

Про це розповів прем’єр-міністр Денис Шмигаль в ефірі політичного ток-шоу “Свобода слова Савіка Шустера”.

“Для лікаря, який приходить з університету, заробітна плата буде 9 500 гривень. Для лікаря більш досвідченого, високої категорії – 13 500 гривень. Це в середньому трохи більше ніж на 2 тисячі вище, ніж в цьому році”, – сказав він.

У той же час Шмигаль наголосив, що при владі є поетапний план збільшення витрат на медицину. Він передбачає, що в 2023 році на неї повинні бути виділено 5% від ВВП.

“Це дозволить досягти дійсно рівня європейської оплати праці для лікарів, дійсно європейських умов. Тобто цей план є”, – резюмував прем’єр.

За словами чиновника, прийнятий на наступний рік державний бюджет передбачає 300% доплати лікарям, які працюють з хворими коронавірусом.