НАТО надасть Україні комплекс оборонного озброєння. 

Йдеться про протитанкові системи, сучасні системи ППО та дрони. Про це на брифінгу заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг.

“Члени-лідери альянсу наполягли на тому, щоби надати Україні велику підтримку. Потрібно допомогти Україні підтримати основне право на самооборону. Члени альянсу озброять Україну протитанковими системами, ППО та дронами, які зараз є дуже ефективними. Ми також надамо значну гуманітарну та фінансову підтримку”, — наголосив він.

Столтенберг також додав, що Україна додатково отримає обладнання проти хімічних, біологічних, радіологічних та ядерних загроз. Крім того, до нашої країни поставлять обладнання, що забезпечує кібербезпеку.

Заявив він й про те, що можливість розширення НАТО – “Це історичний успіх!”.

Столтенберг каже, що через напад РФ на Україну безпечне середовище НАТО змінилося на довго. Організація віддана політиці відкритих дверей, а приєднання нових країн до її складу є історичним успіхом, який розширює демократію і свободу у всій Європі.

“На сьогоднішній зустрічі ми наголосили, що НАТО віддане політиці відкритих дверей. Розширення НАТО – це історичний успіх, який розширює демократію і свободу у всій Європі. Вже місяць минув від початку вторгнення в Україну і безпечне середовище НАТО змінилося на довго”, – сказав він.

Як повідомлялося раніше, через повномасштабний напад РФ на Україну 24 лютого вже місяць триває війна. Бліцкриг Путіна щодо захоплення України за кілька днів провалився та й подальші дії загарбників навряд чи матимуть успіх. Натомість РФ почала терор мирного населення.

З одного боку, російське вторгнення, за словами міністра оборони США Ллойда Остіна, “по суті, застопорилося”, і досі не досягло жодної з основних цілей президента Володимира Путіна. Але з іншого боку, втративши тисячі своїх військових Путін може вирішити посилити бомбардування, які вже призвели до руйнування частини України.