Сполучені Штати підтвердили готовність виділити понад $1 мільярд для забезпечення гуманітарної допомоги 10 мільйонам жителів України, які перетворилися на біженців і внутрішньо переміщених осіб, а також країнам, які приймають цих людей.

Про це заявила у вівторок під час засідання Ради Безпеки ООН постійна представниця США при Організації посол Лінда Томас-Грінфілд.

«Ми готові виділити більше ніж $1 мільярд в якості нового фінансування для надання гуманітарної допомоги постраждалим від війни росії в Україні»,- зауважила дипломат.

Посол також висловила готовність Сполучених Штатів прийняти більш як 100 тисяч біженців з України.

Вона підкреслила, що війна росії в Україні створила найбільшу кризу біженців у Європі з часів Другої світової війни, країни ж, які приймають людей з України, «мають надійного партнера в особі Сполучених Штатів».

Постійна представниця США нагадала, що, за оцінками ООН, війна путіна в Україні перетворила більше ніж 4 мільйони людей на біженців, ще 6 мільйонів – на внутрішньо переміщених осіб.

«Ми продовжимо оцінювати гуманітарні потреби, щоб допомогти народу України і всім, хто втікає від насильства путіна», – зауважила представниця Сполучених Штатів.

Також нагадаємо, що двопартійна група конгресменів США звернулася в понеділок до президента США Джо Байдена із закликом збільшити військову допомогу для захисту українського народу від російського вторгнення.

Про це йдеться в листі, розміщеному на вебсторінці одного з конгресменів.

Серед підписантів, зокрема, члени комітетів Палати представників зі збройних сил, розвідки та закордонних справ.

Ініціаторами звернення стали демократи Енді Кім, Джейсон Кроу, а також республіканець Пітер Мейджер.

У листі викладено конкретні потреби українських збройних сил та підрозділів територіальної оборони.

Зокрема, Україна просить надати ракети класу «земля-повітря» великої дальності, винищувачі, протикорабельне озброєння, зенітні комплекси Stinger, протитанкові «Джавеліни», безпілотники з великою дальністю польоту, радари.

«Маємо можливість вплинути на ситуацію, допомагаючи українському народові захиститися від вторгнення путіна. Українське керівництво просить світ допомогти, і ми відчуваємо, що Сполучені Штати повинні діяти. Ми закликаємо президента Байдена прислухатися до українського керівництва й надати підтримку, про яку воно й український народ просять світ», – зазначив Кім.

Кроу, в свою чергу, відзначив, що «боротьба України за свободу і демократію – це та боротьба, яку вона повинна виграти».

«Українці зможуть перемогти, але їм знадобиться більше підтримки в найближчі місяці. Ось чому я закликаю своїх колег просити про посилення військової підтримки наших українських братів і сестер. Це переломний момент у битві за демократію, і ми повинні перемогти», – додав конгресмен.