Чехія та Польща направлять додаткове озброєння в Україну.

Чеська Республіка та Польща постачають Україні додаткову зброю у зв’язку з впертим наступом російських окупантів на українські землі. Ворог не зупиняється ні на мить, хіба якщо не отримає порції куль від ЗСУ.

Міністр оборони Чехії Яна Чорнохова повідомила 29 травня, що Прага планує найближчим часом відправити Україні зброю на суму 26-30 мільйонів доларів.

“Дуже важливо, щоб допомога була постійною”, — заявила міністерка.

Водночас додала, що Чехія вже надіслала понад 140 мільйонів євро у вигляді військової допомоги з початку вторгнення Росії на територію України.

Чорнохова не повідомила з метою безпеки, скільки і яку саме зброю транспортують для українських захисників. Однак заявила, що також буде включено важке озброєння.

Чеські ЗМІ повідомили, що серед постачання будуть танки Т-72, ​​бойові машини піхоти БМП-1, гаубиці “Dana” і, можливо, бойові вертольоти радянського виробництва.

Польща пропонує Україні 18 самохідних гаубиць AHS Krab, повідомило 29 травня польське громадське радіо. Максимальна дальність стрільби AHS Krab складає 40 км. Зазначається, що Варшава навчила близько ста українських артилеристів працювати з цими установками.

У зв’язку з російським вторгненням багато західних країн разом із Великобританією та США постачають українським захисникам чималу збройну допомогу.

Водночас 29 травня стало відомо, що уряд Німеччини надасть Україні грантову допомогу у розмірі 1 мільярд євро. Про це за підсумками переговорів з українським міністром фінансів Сергієм Марченком повідомила посол ФРН у Києві Анка Фельдгузен.

Німеччина і раніше надавала Україні зброю, однак нещодавно кілька разів прилетіло каміння на город ФРН, що щодо небажання надавати ЗСУ військову допомогу.