Дітям потрібна дорога операція. Все життя у тиші й німоті можуть прожити маленькі мешканці села Свинарка, що на Черкащині, якщо їх вчасно не прооперувати. 

Трирічна Марійка та її дворічний братик Сашко народилися глухими. Та діагноз – не вирок. Спеціальні імпланти можуть дати дітям можливість почути світ навколо і розмовляти з ним. От тільки самотужки батькам із цим не впоратися. Невеличкий город, кури, поросята, а ще кілька гектарів землі, яку обробляє батько – ось і всі прибутки родини. 

Дітки допомагають поратися по господарству, а от батьки помогти своїм крихіткам не можуть. Марійку та Сашка батько чекав усе життя. Дітки народилися, коли йому було вже за 50. Молода дружина легко їх виносила і народила, та діти не реагували на звуки, не відгукувалися на власні імена. У районній поліклініці спершу сказали, що це вушна пробка, та маніпуляції не помогли і стало зрозуміло, що малеча глуха. Дітей спершу відвезли в Черкаси, потім у столицю. "Ці діти, на жаль, мають двобічну сенсоневральну глухоту. 

Єдиним ефективним засобом їхнього лікування є кохлеарна імплантація", – розповідає лікар. Імплантат складається із зовнішнього мовного процесора, який схожий на звичайний слуховий апарат, і внутрішньої частини, що вживлюється під шкіру. Відтак звук перетворюється в електричні імпульси і передає на закінчення слухового нерва. 

Та операцію треба провести найпізніше у 5 років. Після – мозок утрачає пластичність і діти назавжди лишаються глухими і німими. Марійці вже три, Сашкові щойно виповнилося 2. Усе, що зараз можуть батьки, віддати дітей у спеціальний садочок. На нього йде вся дитяча пенсія. Там малечі допомагають пізнавати світ і спілкуватися, а потім дівчинка вчить батьків розмовляти з нею. 

Вартість одного імплантата близько 30 тисяч доларів. Марійці та Сашкові треба хоч по одному. Грошей узяти ніде. Батько пробував піти на будівництво, та немає здоров'я. Зверталися до чиновників і бізнесменів – безнадійно. Тож тепер просять допомоги в небайдужих українців. Реквізити для допомоги: 

Реквізити для допомоги:

ПриватБанк 
Номер карти 4149497849929601  
Білоус Олександр Анатолійович