Голова Верховної Ради Андрій Парубій підписав закон «Про схвалення рішення Президента України про допуск підрозділів збройних сил інших держав на територію України у 2019 році для участі у багатонаціональних навчаннях».

Підписання документа відбулося під час інтерв’ю телеканалу «Рада»

«Фактично ми дали можливість і дали змогу, щоб не просто наші воїни проходили спільні навчання з нашими партнерами з НАТО, а також і для того, щоб кораблі Британії та Сполучених Штатів могли бути у Чорному морі, могли бути в портах Одеси як гарант безпеки і як демонстрація наших союзницьких відносин. Вважаю, що це рішення надзвичайно важливе, і хочу сьогодні його підписати. Переконаний, що його невідкладно підпише і Президент України. І ми для нашого сектору безпеки зможемо продемонструвати, що жодні політичні пристрасті не зупинять Верховну Раду, особливо коли йдеться про питання безпеки, про обороноздатність країни», – прокоментував спікер.

Нагадаємо, Верховна Рада у вівторок, 26 лютого, ухвалила закон №10067, ініційований президентом, «Про схвалення рішення Президента України про допуск підрозділів збройних сил інших держав на територію України у 2019 році для участі у багатонаціональних навчаннях». Йдеться про багатонаціональні навчання з підготовки підрозділів збройних сил: українсько-американські навчання «Репід Трайдент – 2019», українсько-американські навчання «Сі Бриз – 2019», українсько-румунські річкові навчання «Ріверайн-2019», багатонаціональні навчання «Кленова Арка – 2019» та українсько-британські навчання «Воріер Вотчер – 2019». 

Варто зазначити що в українсько-американських навчаннях Sea Breeze-2019, які відбудуться на початку липня 2019 року у північно-західній частині Чорного моря, в Миколаївській, Херсонській та Одеській областях, задіють дев’ять кораблів і катерів морської охорони, два літаки й гелікоптери. 

«Цього року «Sea Breeze-2019» вже традиційно передбачатиме виконання завдань за стандартами НАТО на морі, суші, повітрі та під водою. Територіально дії відбуватимуться в Одеській, Миколаївській та Херсонській областях та в північно-західній частині Чорного моря.