Одночасний допит п’ятого президента, лідера “Європейської солідарності” Петра Порошенка та народного депутата Віктора Медведчука в рамках “вугільної справи” можливий, якщо їхні свідчення відрізнятимуться.

Про це розповіла радник із комунікацій ДБР Тетяна Сап’ян.

Відповідаючи на запитання, чи проводитиметься 31 січня одночасний допит Порошенка та Медведчука, Сап’ян пояснила, що слідчий має право проводити такий допит, якщо після допиту обох фігурантів їхні свідчення відрізнятимуться.

“Спочатку треба допитати Порошенка… Одночасний допит не виключається”, – заявила Сап’ян під час брифінгу.

“Порошенка заплановано допитати як підозрюваного (в понеділок, 31 січня)… щодо обставин постачання вугілля… слідчим важливо почути відповіді на запитання щодо обставин подій і ухвалених рішень”.

Нагадаємо, ДБР викликало Порошенка на новий допит.

Державне бюро розслідувань чекає колишнього президента Петра Порошенка 31 січня і заявляє, що народний депутат здав свої паспорти вже після повідомлення, що він ігнорує цю вимогу суду.

ДБР закликає Порошенка припинити маніпулювати суспільною думкою та співпрацювати зі слідством, пише пресслужба ДБР.

Державне бюро розслідувань закликає п’ятого Президента України, нині народного депутата України Петра Порошенка, припинити маніпулювати суспільною думкою та нарешті почати виконувати рішення суду щодо обрання йому запобіжного заходу.

19 січня 2022 року Печерський районний суд Києва обрав Петру Порошенку запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання та поклав обов’язки:

здати на зберігання до відповідних органів державної влади документи, що дають право виїзду за кордон;
прибувати за кожною вимогою до органу досудового розслідування, прокурора, слідчого судді, суду;
не відлучатися з міста Києва та Київської області без дозволу слідчого, прокурора або суду;
повідомляти слідчого, прокурора або суд про зміну свого місця проживання та/або роботи.

Водночас, підозрюваний виконав рішення суду у частині передачі до Державної міграційної служби своїх чотирьох паспортів громадянина України для виїзду за кордон та дипломатичного паспорту лише 24 січня 2022 року вже після публічного висвітлення факту ігнорування ним рішення суду.

Крім того, на 16.00 цього ж дня Петра Порошенка викликали до слідчого ДБР для проведення допиту в якості підозрюваного. Задля створення видимості виконання покладених судом на нього обов’язків підозрюваний з’явився до ДБР, однак невдовзі покинув приміщення не дочекавшись слідчого. При цьому його команда встигла зняти відео, що їх ніби в ДБР ніхто не чекав, хоча адвокатам було достеменно відомо, що слідчий підійде до них за декілька хвилин.