Генеральна прокуратура разом із Державною фіскальною службою в межах розслідування злочинів екс-Президента Віктора Януковича та його оточення провела низку обшуків у колишніх урядовців, підозрюваних у легалізації доходів, отриманих злочинним шляхом, передає Корупція.Інфо

Популярне: Хто може стати наступним президентом? Ви будете шоковані побачивши це…

У результаті обшуків у одного з учасників злочинної схеми було вилучено золото, коштовності і велику суму в доларах.

Як повідомляє прес-служба Генпрокуратури, під час досудового розслідування було встановлено, що низка пов'язаних між собою підприємств, зареєстрованих у Вінницькій, Київській і Одеській областях та м.Києві, що мають пряме відношення до одного з колишніх високопоставлених чиновників (підозрюваного в цьому провадженні), під час 2016-2017 років не відображали у податковій звітності покупку продукції, що експортується, що свідчить про проведення незаконних операцій щодо легалізації товарів невстановленого походження.

Установлено, що експортована продукція закуповувалася у фермерських господарств інших сільгоспвиробників за готівку, без відповідного її офіційного обліку. Крім того, зазначеними підприємствами не відображалися в податковій звітності отримані доходи і, відповідно, не сплачувалися податки з прибутку та податку на додану вартість.

Слідчі провели низку обшуків по місцю проживання зокрема колишніх високопоставлених посадових осіб і осіб (організаторів, співвиконавців), які зареєстрували (перереєстрували) на підставних людей низку підприємств з метою прикриття незаконної діяльності щодо легалізації доходів, отриманих злочинним шляхом.

За результатами обшуків по місцю проживання одного з колишніх керівників МВС часів Януковича були виявлено та вилучено грошові кошти на суму понад 200 тис. доларів, 3 кг золота, дорогоцінні вироби, картини та ікони, документи і чорнові записи, що стосуються службової діяльності, а саме – проведення силових операцій органів з протидії протестних акцій, зброю і боєприпаси.

Під час обшуків по місцю проживання співучасників злочинної групи й офісних приміщень вилучено бухгалтерські документи і чорнові записи, що підтверджують протизаконну діяльність, підроблені печатки органів державної влади та печатки підприємств з ознаками фіктивності, нерезидентів, штампи і печатки нотаріусів.