Президентські вибори в Україні переносити не будуть. Вони відбудуться за законом, в березні наступного року. Відповідну заяву зробив під час брифінгу спікер Верховної Ради Андрій Парубій.

Таким чином глава парламенту прокоментував заяву одного з нардепів про можливе перенесення виборів президента.

"Мені про це невідомо. Я вважаю, вибори повинні відбутися, згідно з Конституцією, в останню неділю березня п'ятого року повноважень", – заявив спікер.

Як відомо, згідно законодавства Центральна виборча комісія (ЦВК) створює місцеві комісії в період за 40 днів до початку голосування. Тобто наступного разу за календарем – приблизно до 18 лютого 2019 року). Що стосується дільничих виборчих комісій, вони повинні бути створені в період до 13 березня 2019 року, тобто не пізніш як за 18 днів до дня виборів.

Вибори президента в Україні: основні етапи. Визначення списку ймовірних кандидатів та процедура їх реєстрації. Створення та укомплектування окружних і дільничних виборчих комісій; Початок першого періоду агітаційної роботи із електоратом на місцях; Тимчасове створення спеціальних виборчих дільниць, Складання списків виборців, їх перевірка та уточнення; Голосування в день виборів; Підрахунок голосів виборців, встановлення підсумків голосування і результатів виборів президента України і їх офіційне оголошення; Припинення повноважень окружних та дільничних виборчих комісій.

На президентські та парламентські вибори держава запланувала майже 4,8 мільярда гривень. 

На думку експертів це забагато. Було б достатньо виділити вполовину менше за умови проведення одночасно дострокових президентських і парламентських виборів. 

Популярне: По-королівськи! Марина Порошенко з доньками вразили неймовірними вишиванками (Фото)

Наприклад, в листопаді цього року. Підстави для цього є: і економічні (жахливий стан в економіці), і політичні (загострення протистояння між народом і владою). Треба лише політична воля. Юридично це цілком можливо. А інакше з вересня 2018  і до кінця 2019 року Україну буде лихоманити виборами. Країна такого політичного цунамі  може не витримати. 

В нашій історії був випадок, коли Президент Кравчук у зв’язку з тяжкою політичної і економічною ситуацією призначив дострокові президентські та парламентські вибори. Це був 1994 рік.