Українцям потрібно з відповідальністю ставитися до розмов про контрнаступ ЗСУ

Про це у Facebook написав колишній нардеп, а зараз – військовий 109-бригади територіальної оборони Єгор Фірсов .

“Кажу відверто – мене починає дратувати те, що з кожного кута я чую про “контрнаступ”, – пише Єгор Фірсов. – Де б не відкрив відео чи текст – скрізь “компетентна” інформація про контрнаступ”.

За словами військового, багато українців думають, що контрнаступ буде за аналогією операції на Харківщині, коли майже без втрат звільнили 150 населених пунктів.

Проте Фірсов наголошує: зараз ситуація зовсім інша. Ворог зробив висновки, збудував серйозні укріплені райони, проводить відеоспостереження на всій лінії фронту 24 години на добу.

“Це я не до того, що не треба звільняти території. Я до того, що не варто ставилися до ЗСУ, як до футбольної команди, спонукаючи оплесками і гаслами до бою. Ви не уявляєте скільки сил і поту витрачається на те, щоб відбити у ворога невеличку посадку в 300 метрах від твоїх позицій. А люди чомусь сприймають контрнаступ так легко, ніби це схопив автомат – “тра та та” і в дамках”, — зазначив екснардеп.

Він запевнив, що контрнаступ звісно буде. Але тоді, коли командування побачить можливість для нього і закінчить серйозно підготовку.

“Може весною, може влітку чи восени, а може і завтра. Але коли б він не почався, ми маємо ставитись до розмов про нього з відповідальністю. Тому що слова формують суспільну думку, а суспільна думка впливає на рішення політиків, в тому числі і західних. Політики ж, у свою чергу, ставлять завдання військовим. І якщо ці завдання продиктовані очікуваннями електорату, а не можливостями армії і воєнною доцільністю, то це – багато крові, життів і розчарувань”, – пояснив Фірсов.

Від чого залежить контрнаступ ЗСУ та тактика командування української армії в інтерв’ю розповів і військовий експерт, полковник запасу Роман Світан розповів, коли можливий наступ Збройних сил України.

“Не раніше середини квітня. Це саме той час, коли підійдуть вже сухі й сонячні дні. Але питання яке… Може, ще наше командування ухвалить рішення подивитися, як поводитимуться росіяни під 9 травня. У них же прив’язка до цих дат. Вони можуть зібрати якийсь кулак десь в одному місці – і якось до 9 травня захопити, припустимо, черговий сільський нужник десь на Донбасі й показати якусь перемогу”, – сказав Світан.

За словами експерта, за такого розвитку подій командування ЗСУ може зачекати із контрнаступом. Водночас, за сприятливих погодних умов, потрібно починати наступ із середини квітня, вважає Світан.

“У нас буде десь такий, золотий, місяць у будь-якої армії, яка наступає: коли вона викладається на повну й виконує певний кидок, наступальні дії, прорив фронту”, – пояснив Світан.

Він назвав термін – “квітень-травень, можливо, початок червня, коли виконають реальний кидок у бік азовського узбережжя або Криму одночасно”.

Тим часом російська армія вводить останні резерви на Авдіївському та Мар’їнському напрямках. У ЗСУ найближчим часом кажуть про тривалість наступальних дій ворога у районі Авдіївки та Мар’їнки.

“Найближчим часом ми очікуємо все ж таки продовження наступальних дій у районі Авдіївки і Мар’їнки. На Вугледарському напрямку зараз поки дещо затишшя будемо прогнозувати. Але ворог продовжує обстрілювати ствольною артилерією, РСЗВ, наносити авіаудари. Це відбувається постійно і (РФ – ред.) проводить досить потужні обстріли”, – сказав керівник об’єднаного пресцентру Сил оборони Таврійського напрямку Олексій Дмитрашківський