Міністр охорони здоров’я Максим Степанов закликав народних депутатів не підтримувати державний бюджет на 2021 рік із недофінансуванням медичної сфери і збільшити бюджет на медицину.

Про це міністр заявив під час ранкового брифінгу 15 грудня.

“Уже сьогодні ми зрозуміємо, чи в пріоритеті для народних обранців наше з вами здоров’я і чи цінується праця медичних працівників. За останній рік ми багато чули слів подяки медичним працівникам за ту боротьбу, яку вони ведуть кожного дня за наші життя. І мені дуже цікаво, як ці слова відобразяться на конкретних справах…

Звертаюся до народних депутатів: позбудьтесь нарешті своєї інфантильності. Досить вже думати” А може, обійдеться?”. Цього разу не обійдеться. Необхідно зрозуміти реальність і можливі наслідки при прийнятті таких цифр фінансування медицини.

Медична система України – і це не якісь страшилки від мене – під загрозою існування.

Зараз середня заробітна плата лікаря складає 9 тисяч гривень. У людини, від якої залежить життя іншої людини, яка цілодобово думає про свого пацієнта, яка його лікує і рятує, дає йому шанс жити. Подивіться, яка у вас заробітна плата, – і порівняйте. І подумайте: як ця людина може жити на ці кошти.

Зарплата середнього медичного персоналу складає 7 тисяч гривень: медичної сестри, яка теж цілодобово інколи стоїть біля ліжка хворого. Зарплата молодшого медичного персоналу – 5 тисяч гривень. Це реальність, із якою країна живе 29 років і з якою ми зустріли пандемію”, – заявив міністр МЗ.

Степанов зазначив, що лікарі все частіше заглядають на сайти роботи за кордоном, бо там вони будуть отримувати зарплату в десятки разів більшу.

За його словами, “зарплата медика в Україні – на рівні виплат по безробіттю, зарплата лікаря в Польщі тій самій – близько 2,5 тисяч євро”.

Голова МОЗ вважає, що навіть тисячі сучасних лікарень не будуть потрібні, якщо в них не буде лікарів та медсестер, тому питання фінансування медицини – “це питання національної безпеки”.