В Україні з четверга, 1 листопада, газ для населення подорожчав на 23,5%. Тепер за кубометр блакитного палива українцям доведеться платити 8,55 грн.

У той же час тариф для підприємств теплокомуненерго встановили на рівні 8,36 грн за кубометр. Згідно з інформацією НАК "Нафтогаз України", дані цінові пропозиції будуть діяти до 30 квітня 2019 року включно.

Відповідне рішення про підвищення тарифів, прийняте Кабінетом міністрів 19 жовтня, було одним з головних умов продовження співпраці з Міжнародним валютним фондом. У разі, якщо б уряд не пішов на такий захід, Україні загрожував би дефолт.

Зростання цін на газ вплине на вартість інших послуг. За даними Національної комісії в сферах енергетики і компослуг, енергетична складова в тарифі на тепло – 70%. В результаті, в середньому опалення для українців може подорожчати на 16,5%.

У НКРЕКП відзначили, що тарифи на тепло і гарячу воду будуть перераховувати протягом листопада, а за новими цінами українці будуть платити, починаючи з грудня 2018 року.

Популярне: “Тепер позбавити людей субсидії буде складніше”: Юрист пояснила, що дає українцям нова заборона


Варто нагадати, що вже в наступному році на українців чекає нове підвищення тарифів на газ. З 1 травня за блакитне паливо доведеться платити вже 80% від його вартості на ринку для промисловості. У своїй постанові Кабінет міністрів враховував, що ринкова ціна в Україні – 12,3 грн за кубометр. Відповідно, вже в кінці опалювального сезону за один кубометр потрібно буде платити більше 10 грн.