75-річна львів’янка померла від інфаркту, не дочекавшись «швидкої». Медиків довелось чекати більше години, передає Корупція.Інфо

Популярне: Понеділок починається не з кави: Синоптики розповіли про сильні снігопади і чого чекати від погоди

Перед Новим роком у жінки стався інфаркт, однак вільної машини швидкої допомоги для неї не знайшлось. Медикам, які врешті-решт приїхали, реанімувати жінку не вдалось. Вони лише констатували смерть.

Син померлої, Роман Пришляк досі шукає відповідь на питання, чому карета швидкої на екстренне повідомлення їхала в центр міста аж цілу годину.

Як розповідають рідні, вони тричі телефонували диспетчерам швидкої допомоги, і повідомляли, що у їхньої матері підозра на інфаркт. Усі виклики документально зафіксовані.

На момент, коли медики прибули, уже було пізно: реанімативні заходи не допомогли. Жінка померла.

Головний лікар швидкої допомоги, Наталя Поважук, сказала, що не було вільної бригади медиків, тому відправити лікарів змогли лише з Топольної, і то лише після того, як вони звільнились з попереднього виклику.

Директор обласного центру екстренної медичної допомоги Володимир Похмурський підтвердив, що на виклик до жінки шукали бригаду цілих 20 хвилин, і визнає, що система працює не досконало. Після цього обіцяє зробити висновки.

Ірина Микитчак, директор Департаменту охорони здоров’я ЛОДА, обіцяє обов’язкову службову перевірку, за фактом смерті пацієнта, і після її результатів зможе коментувати подію.

Але навіть зараз, основною проблемою називає “левову” частку непрофільних викликів і загальну ситуацію з доїздом у місті: корки, неправильно припарковані автомобілі.

При скороченні штату бригад швидкої допомоги, їх катострофічно бракує, а через непрофільні виклики втрачається дорогоцінний час на порятунок пацієнтів, як і сталося з п. Марією Пришляк.