Всю відповідальність за проблеми на окупованому Росією півострові Крим зокрема і за проблеми з водопостачанням повинна взяти на себе Російська Федерація як держава-окупант.

Про це в інтерв’ю виданню “Обозреватель” заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

“Відповідно до міжнародного права, всю відповідальність за ситуацію на окупованій території несе держава-окупант. Це загальне правило. Україна не несе відповідальності за проблеми з водопостачанням в АР Крим та місті Севастополь. Спроби Росії перетворити це в українську проблему, звинувачувати нас в “геноциді”, звертатися в ООН абсолютно безперспективні, – сказав Кулеба.

За його словами, звернення РФ з питання водопостачання Криму в міжнародні організації “такі ж успішні, як і звернення в Лігу Націй”.

“Як говорив Остап Бендер: “Я буду скаржитися в Лігу Націй”. Росіяни створюють інформаційний шум, намагаючись звинуватити всіх, але насправді звинувачувати можна тільки самих себе. Це Росія довела Крим до ручки і створила там проблеми з водопостачанням. Україна буде розглядати його відновлення виключно в контексті деокупацію півострова “, – зазначив Кулеба.