Реінтеграція Донбасу може зайняти 25 років. На те, щоб повернути окуповані території під контроль України, піде приблизно покоління.

Так вважає віце-прем’єр-міністр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков. Про це він розповів в інтерв’ю виданню Главком.

“Україна повинна бути готова до того, що безпечна реінтеграція – це надовго”, – сказав він.

За його словами, навіть самі прозорі вибори на Донбасі поки ситуацію не змінять.

“Навіть якщо ми завтра проведемо вибори на тих територіях, а це значить, що вони будуть вільними від окупаційних військ і там не буде незаконних збройних формувань, будуть майоріти українські прапори, – ця територія ще довго буде залишатися територією війни. Як з точки зору замінування , так і в ментальності людей “, – пояснив він.

Резніков стверджує, що в ОРДЛО навіть деякі молоді люди сумують за Радянського союзу, хоча і не жили в ньому.

“Тому безпечна реінтеграція займе мінімум років 25. Це одне покоління має змінитися, коли ми з вами зможемо сказати, що відновлений контроль на тих територіях з боку української влади призведе також до подолання руйнування того розбрату в головах, який там є. Тому що там народилися діти, які не знають, що таке вільна Україна, і сьогодні вже в школу йдуть. Тому це надовго в будь-якому варіанті, і ми повинні до цього готуватися “, – зазначив міністр.

Сам Резніков пізніше пояснив, що мінські угоди можуть змінювати тільки лідери нормандської четвірки.