Історія 2-річного хлопчика з Київської області, який не був щеплений і підхопив правець, — приклад того, як міфи й упередження про вакцинацію створюють велику небезпеку для життя.

Дитина майже тиждень знаходиться в реанімації на апараті штучного дихання і в стані штучної коми, повідомила на сторінці у Facebook в. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.

"Цьому можна було б запобігти, якби хлопчик був вчасно вакцинований. Зате мати дитини відмовилася від щеплення, а однією з причин вказала інформацію, яку прочитала в інтернеті. Начебто до 3-х років дітей вакцинувати не треба, тому що це впливає на розвиток нервової системи. Тому й не хотіла вакцинувати дитину до цього віку, незважаючи на те, що вакцини були в наявності", — розповіла Супрун.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

Вона зазначила, що хлопчикові ввели протиправцеву сироватку, проте вона діє тільки на токсини в крові та безсила проти тих, які вже встигли проникнути в нервову систему. Тому загроза смерті все ще зберігається, адже токсин може викликати параліч серцевої мускулатури.

"Таких історій не повинно траплятися в 21 столітті. Коли є можливість проконсультуватися з лікарем, а не шукати інформацію в інтернеті, коли вакцини у вільному доступі, і їх не потрібно купувати за свій рахунок", — додала вона.

Діти від правця повинні бути щеплені в 2, 4, 6, 18 місяців, 6 років та 16 років. Надалі потрібно ревакцинуватися від хвороби кожні 10 років.