Президент Володимир Зеленський наголошує на необхідності активізувати розробку збалансованого комплексного рішення для швидкого врегулювання ситуації з Конституційним Судом.

Про це глава держави написав у Твіттері.

“Голова Венеціанської комісії Джанні Букіккіо глибоко розуміє ситуацію з КСУ. Важливо відновити довіру суспільства до конституційного судочинства. Необхідно активізувати розробку збалансованого комплексного вирішення для якнайшвидшого розв’язання кризи. Спільно ми знайдемо шлях, який буде відповідати верховенству права”, – підкреслив Зеленський.

Нагадаємо, Президент Володимир Зеленський 19 листопада представив послам країн «Великої сімки» та Європейського Союзу шляхи виходу з конституційної кризи в Україні і заявив, що до кінця року повинна бути відновлена ​​кримінальна відповідальність за неправдиві відомості в деклараціях, повернуті контрольні функції НАЗК і вирішено питання Конституційного Суду.

27 жовтня КСУ визнав неконституційною статтю 366-1 КК, що передбачає покарання за недостовірне декларування. Також КС визнав неконституційними контрольні повноваження НАЗК.

29 жовтня президент скликав термінову закрите засідання РНБО для визначення заходів невідкладної реакції держави на нові загрози і виклики національній безпеці і обороні. На засіданні прийнято рішення відновити публічний доступ до Єдиного державного реєстру декларацій і забезпечити проведення спеціальних перевірок НАЗК.

Крім того, глава держави вніс до Верховної Ради законопроект «Про відновлення довіри до конституційного судочинства», яким пропонував припинити повноваження чинного складу КС, проте він поки не знайшов підтримки в парламенті.

Також, президент Володимир Зеленський провів телефонну розмову з главою Венеціанської комісії Джанні Букіккіо з пошуку збалансованого комплексного рішення для швидкого та ефективного вирішення кризи, що виникла в Україні.

Про це повідомляє прес-служба глави держави.

«Необхідно розробити механізми, які б назавжди усунули можливість будь-якого впливу на суддів КСУ і вдосконалили процедури винесення рішення суддями. Важливо відновити довіру суспільства до конституційного судочинства. Ця довіра зараз повністю зруйнована. Пропоную активізувати роботу щодо пошуку збалансованого комплексного рішення для швидкого та ефективного розв’язання кризи », – підкреслив Зеленський.