200704

Російському телеканалу "Дождь" стало відомо про епізод, який може поповнити доказову базу військових злочинів бойовиків на Сході України.

Журналіст каналу Тимур Олевський вказав на той факт, що під час так званого параду полонених в Донецьку один з бойовиків відсунув кілька людей від полонених українських бійців зі словами "вистачить йому розстрілу".

Також він звернув увагу на запис бойовиків, на якому показано вантажівку з українцями, яку захопили проросійські сили. На ньому видно, бойовики, що переважають за кількістю, вбивають пораненого українського бійця. Це при тому, що один з терористів виступає проти вбивства, але інший його не слухає, після чого чутні постріли.

Йдеться про ситуацію 9 лютого цього року, коли бійців 30-ї механізованої бригади обстріляли під Дебальцеве.

Канал ідентифікував трьох українських військових і констатував: щонйменше двоє з них були живі на момент проведення зйомки. Кілька тижнів тому, за даними каналу, українські волонтери забрали їхні тіла з моргу Донецька.

При цьому в "поліції ДНР" повідомили, що українці загинули нібито під час бойових дій, і про можливі розстріли вони нічого не знають.

Бійців ЗСУ поховали спочатку в Донецьку, але після ексгумації їх тіла все ж передали родичам.

"Дождь" звернувся до анонімних представників Міноборони України та угруповань бойовиків, отримавши підтвердження про те, що вбивство полонених – це правда.

Якщо говорити про українську сторону, то канал зазначає, що так можуть поступати з так званими кадировцями – чеченськими окупантами, які відомі своєю жорстокістю.

Канал дав слово Олегу Царьову, який при Вікторі Януковичі був народним депутатом від Партії регіонів, а тепер називає себе представником "народного фронту Новоросії", і він сказав, що такі вбивства – це неминучі будні війни.