Новообраний президент Володимир Зеленський після інавгурації планує переглянути кадрові призначення Петра Порошенка, здійснені в останні тижні.

Про це розповів радник з команди Зеленського, екс-міністр фінансів Олександр Данилюк в інтерв’ю Liga.net.

За словами члена ЗеКоманди, всі одіозні призначення Петра Порошенка відслідковуються і будуть переглянуті в перші 100 днів роботи Зеленського на посту президента України.

«Наша команда Зеленського відстежує всі призначення. Одіозні рішення Петра Порошенка переглянемо. Треба розуміти, що люди, призначені адміністрацією в останні тижні роботи, апріорі отримують менше довіри суспільства – як вони будуть працювати? Це називається – «доживати по-новому», – сказав Данилюк.

Він зазначив, що план дій нового президента готовий на 95%. У документі покроково розписано, які рішення будуть прийматися в перші 100 днів роботи команди Зеленського. Серед пріоритетів Данилюк назвав боротьбу з корупцією, наведення порядку в судовій системі та правоохоронних органах, зокрема, планується реформувати СБУ.

Також команда планує перезапустити набір та атестацію суддів Верховного Суду, які були визнані непорядними.

«Ми плануємо перезапустити набір та атестацію суддів. Волюнтаристське призначення суддів Верховного Суду президентом в останні дні своєї каденції, добропорядність яких викликала запитання. Судді Верховного суду, які були визнані непорядними, це неприпустимо. Розрахунок такий, що новий президент буде зайнятий іншими питаннями, і йому не до цього», – сказав Данилюк.

«Є ще багато новаторських ідей. Наприклад, як буде працювати адміністрація президента. Та інші ініціативи», – додав Данилюк, зазначивши, що поки не час їх розкривати. 

Окрім того, кандидат на посаду в АП, МЗС, СБУ, ГПУ, РНБО при президенті Володимирі Зеленському повинен буде пройти кілька співбесід, отримати оцінку по набору критеріїв, причому всі інтерв'юери повинні будуть його затвердити – зазначив Олександр Данилюк. 

За його словами, ідея полягає в тому, що Зеленський формує "номінаційний комітет" з трьох-п'яти ключових членів команди, які розглядають претендентів за низкою заздалегідь визначених критеріїв. В результаті має бути ухвалено, бажано, консенсусне рішення і надано розгорнуту рекомендацію президенту для прийняття остаточного рішення.

Сам Зеленський нещодавно записав відеозвернення до нардепів. Зеленський звернувся до Ради щодо дати інавгурації та порівняв Порошенка з туристом у Єгипті , закликавши на найближчому засіданні проголосувати за 19 травня як дату його інавгурації. У тому ж відео він розкритикував останні кроки Порошенка на посту президента.